Zavrieť

Porady

2 x uplatnená nezdaniteľná časť základu dane v tom istom mesiaci

Ako mám vypísať DP typ A, ak mám potvrdenie od jedného zamestnávateľa na DOVP, kde uplatňoval nezdaniteľnú časť, a druhé potvrdenie na HPP a tam tiež nejakým omylom uplatňoval nezdaniteľnú časť, ide o toho istého človeka, len má viac firiem a zabudol v predchádzajúcej firme zrušiť odpočet nezdaniteľnej časti. Ako mám v takom prípade postupovať? 11 mesiacov v roku bola DOVP s odpočtom a 3 mesiace HPP s odpočtom (súč. 3 mesiace s odpočtom). Dúfam, že sa dá vyriešiť takýto problém. Budem vďačná za každú radu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    v kolónke zníženie základu dane o onezdaniteľné časti - na daňovníka uvedieš sumu 3644,74 - to je maximálna suma za celý rok. Daň doplatíš.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ja som rozmýšľala či nebude potrebné navyšovať základ dane, alebo do nejakej kolónky dopisovať sumu o ktorú sa viac odpočítalo. Ak je to tak ako píšeš, tak som vďačná za radu. Ďakujem.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    základ dane sa nikde nenavyšuje, v DP ti musia sumy sedieť s potvrdeniami o príjme.Tým,že tú odpočitateľnú položku uvedieš v správnej výške, problém vyriešiš.Ale daň sa musí doplatiť.

    januškaaa je offline (nepripojený) januškaaa

    januškaaa
    Ahojte, ak kámoš vypĺňa DP A, mal príjem z dohody len za 1 mesiac 109e, tak akú odpočitateľnú sumu na seba tam dá?...plnú. t.j 3644,.., alebo len za 1 mesiac?...bola mu zrazená daň, tak preto chce podať DP, aby mu ju vrátili ...prosím, dnes to musí spísať, poraďte prosiiim, ďakujeeem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    januškaaa Pozri príspevok
    Ahojte, ak kámoš vypĺňa DP A, mal príjem z dohody len za 1 mesiac 109e, tak akú odpočitateľnú sumu na seba tam dá?...plnú. t.j 3644,.., alebo len za 1 mesiac?...bola mu zrazená daň, tak preto chce podať DP, aby mu ju vrátili ...prosím, dnes to musí spísať, poraďte prosiiim, ďakujeeem
    V DP uvádza ročnú NČ 3644,74€.

    2 x uplatnená nezdaniteľná časť základu dane v tom istom mesiaci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.