Zavrieť

Porady

Originálne tlačivo na daňový úrad - Áno alebo Nie?

Mám otázočku k tlačivým na DÚ ako hlásenie, Q. prehľad o zrazených preddavkoch...... Musia sa na DÚ odovzdávať originál tlačivá alebo postačia aj tlačivá vytlačené z PC. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Terezap
    Mám otázočku k tlačivým na DÚ ako hlásenie, Q. prehľad o zrazených preddavkoch...... Musia sa na DÚ odovzdávať originál tlačivá alebo postačia aj tlačivá vytlačené z PC. Ďakujem

    ja mám nato taký názor, že musia stačiť z PC, nakoľko bude tam razítko a podpis./hádam modré/,
    si myslím, že v dnešnej dobe sa robí vše cez počítač a bolo by blbé to prepisovať ručne. :p

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Dávam už 2 roky Q. prehľady a ročné hlásenia na DÚ
    tlačené z počítača a nebol žiadny problém s ich
    akceptovaním.

    ivanam je offline (nepripojený) ivanam

    ivanam
    Aňuška
    Dávam už 2 roky Q. prehľady a ročné hlásenia na DÚ
    tlačené z počítača a nebol žiadny problém s ich
    akceptovaním.
    Super vec! ja som to doteraz prepisovala

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    U nás je to zase ináč. Pokiaľ nemali dostatok tlačív, tak im stačilo aj tlačivo z PC, ale teraz jednoducho nepríjmu iné tlačivo, len originálne. Iný kraj ... iný mrav.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    vgabka
    U nás je to zase ináč. Pokiaľ nemali dostatok tlačív, tak im stačilo aj tlačivo z PC, ale teraz jednoducho nepríjmu iné tlačivo, len originálne. Iný kraj ... iný mrav.
    Smutné a stále rovnaké. Tuším je to tak, že čím je úradník ďalej od BratisLavy, tým si viac na spoluobčanov dovoľuje. Nikde nie je povedané. že sa musia odovzdávať originálne tlačivá. Katija
    Pokiaľ si tlačivo vypíšete na www.drsr.sk portáli a vytlačíte tak to musia akceptovať, veď je to tam aj napísané ... nemyslím si že by mali niekomu robiť problémy ... nehovorím o tlačivách ktoré máte ako výstupy z počítača z nejakého mzdového programu, alebo že si vypíšete v pdf formáte tlačivo. To určite neakceptujú, resp. môžu robiť problémy. Mala som s tým skúsenosti v sociálnej poisťovni kde im 2mm na posunu textu robili problémy ... len ich treba naučiť úradníkov xixi
    Zdravím všetkých poraďákov :-)

    zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

    zubadielko
    neviem, ci bude moja otázka súvisiet s témou, ale neviete niekto, ci hlásenia o vyučtovaní dane sú tie isté ako minulý rok, alebo sa nejako menili? Ďakujem za odpoveď

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    zubadielko
    neviem, ci bude moja otázka súvisiet s témou, ale neviete niekto, ci hlásenia o vyučtovaní dane sú tie isté ako minulý rok, alebo sa nejako menili? Ďakujem za odpoveď
    Môžeš kľudne použiť aj minuloročné.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Bola som na DÚ pre "Hlásenia ..." a dostala som také isté tlačivo ako minulý rok.

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    odo mňa nechceli originály potvrdeni-vraj to je pre mňa a im stačí aj kópia.
    A tlačivo na hlásenie mi dala minuloročné.

    pavúčik je offline (nepripojený) pavúčik

    pavúčik
    Ja som im odovzdala všetky tlačivá vytlačené buď z internetu alebo zo mzdového programu. Bolo to v poriadku. Možno záleží aj od správcu dane, jednému stačia vytlačené, iný požaduje originál.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.