Zavrieť

Porady

Saldokonto a zápočet

Vie niekto urobiť napr. zápočet viacerých faktúr v PU s tým, že sa mu to odrazí správne v salde? Mne sa to nedarí, teda ak postupujem spôsobom, že urobím najprv úhradu pohľadávky vo faktúre a cez faktúru ju zaúčtujem /inak by sa nedostala do salda/. Pri účtovaní vznikne situácia, že musím uviesť aj druhý účet MD 321, no a potom už vlasne mám zaúčtovaný závazok, ale nie cez faktúru. Takto sa teda v salde automaticky neodrazí úhrada závazku.
Zatiaľ to robím tak, že uhradím všetky fakt., ale ich pritom neúčtujem - zapísať len do zoznamu úhrad. No a potom vystavím int. doklad, v denníku naúčtujem 321/311 - celú sumu zápočtu a je to. Lenže to nemám v salde, no a to mi prekáža.
Dá sa to vôbec spraviť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nano je offline (nepripojený) nano

    nano
    Ja pri takomto zápočte vypíšem príjmové a výdavkové bločky a uhradím to cez pokladňu.321/211 a 211/311. Keď to robím dohodou tak len 321/311 a zahnie mi to do salda.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Keď budeš používať účet 395, (ten sa správa tak ako 211/resp 221, len nejde cez pokladňu, ani banku), tak nebudeš mať ŽIADNY PROBLÉM so saldokontom.

    Saldokonto a zápočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.