Zavrieť

Porady

Aký titul môžem získať?

Prosím o radu...

Som absolventkou prírodovedeckej fakulty - učiteľstvo BIO-CHE. Chcela by som absolvovať rigorozne konanie a získať titul RNDr. Ale neviem či sa môžem prihlásiť kedže Mgr. mám učiteľský odbor...Môžem teda získať RNDr. alebo musím ísť na PeadDr.? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zákon o vysokých školách

    § 53

    (9) Absolventi študijných programov, ktorí získali titul „magister" alebo obdobných študijných programov v zahraničí, môžu vykonať rigoróznu skúšku, ktorej súčasťou je aj obhajoba rigoróznej práce v študijnom odbore, v ktorom získali vysokoškolské vzdelanie, alebo v príbuznom študijnom odbore. Podmienkou pripustenia k obhajobe rigoróznej práce je, okrem prípadov podľa § 63 ods. 11, písomný súhlas absolventa študijného programu so zverejnením a sprístupnením rigoróznej práce verejnosti podľa § 63 ods. 9 po dobu jej uchovávania podľa § 63 ods. 7 bez nároku na odmenu. Po jej vykonaní im vysoké školy udeľujú akademický titul
    a) v prírodovedných študijných programoch „doktor prírodných vied" (v skratke „RNDr."),
    b) vo farmaceutických študijných programoch „doktor farmácie" (v skratke „PharmDr."),
    c) v spoločenskovedných, umenovedných a zdravotníckych študijných programoch „doktor filozofie" (v skratke „PhDr."),
    d) v právnických študijných programoch „doktor práv" (v skratke „JUDr."),
    e) v učiteľských študijných programoch a telovýchovných študijných programoch „doktor pedagogiky" (v skratke „PaedDr."),
    f) v teologických študijných programoch okrem študijných programov v oblasti katolíckej teológie „doktor teológie" (v skratke „ThDr.").
    (10) Rigoróznou skúškou a obhajobou rigoróznej práce má uchádzač na základe samostatného štúdia preukázať, že v študijnom odbore má hlbšie vedomosti v jeho širšom základe a je spôsobilý osvojovať si samostatne nové poznatky vedy a praxe a schopný získané vedomosti aplikovať tvorivým spôsobom v praxi.

    rybička380 je offline (nepripojený) rybička380

    rybička380
    Za istých okolností áno, ja som mala podobný prípad - Mgr. učiteľstvo SJL - NEM; rigorózne konanie PhDr. prekladateľstvo NEJ. Podala som priamo prihlášku na rigorózne konanie PhDr., v sprievodnom liste som odôvodnila moju prihlášku odvolaním sa na vyššie uvedenú citáciu § 53, ods. 9, že ide o príbuzný študijný odbor, moju prihlášku (to som sa dozvedela až dodatočne) posunuli na dekanát na schválenie a po cca 1 mesiaci mi prišiel papier o prijatí na rigorózne konanie na PhDr. Počas písania práce ani počas samotnej skúšky a obhajoby už nikto môj titul Mgr. z učiteľstva neriešil.

    Aký titul môžem získať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.