Zavrieť

Porady

DPH pri nadobudnutí tovaru z členského štátu

Pekný deň,

chcela by som poprosiť o radu, len teraz som sa začala zaoberať s faktúrami z členských štátov. Ako je to pri uplatňovaní DPH. Prešla som si §11 aj §11a, ale stále mi to nie je úplne jasné. Obdržala som faktúru z Rakúska za nákup tovaru od platiteľa DPH. My sme tiež platitelia DPH na Slovensku. Faktúra je uvedená bez DPH a na faktúre dodávateľ uviedol naše IČ DPH. Takže moja povinnosť je "samozdanenie" Môžem však si aj daň odpočítať a tým pádom bude výsledný vzťah 0?

​ďakujem pekne za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ÁNo, urobíš samozdanenie, a ak máš nárok na uplatnenie odpočtu, výsledkom samozdanenia bude nula, účtovanie. 343.../343...
    ďakujem :-) a kedy mám nárok presne na uplatnenie odpočtu? kde by som to presne mohla nájsť? ešte raz dakujem

    Difi je offline (nepripojený) Difi

    Difi
    Dobrý deň, môj prípad: SR firma (DPH platca) z iného ČŠ (od platiteľa DPH) nadobudol tovar 04.03.2012 (osobne prevzal), proforma – zálohová faktúra bola vystavená 27.02.2013 a uhradená 28.02.2013. SR spol. riadnu faktúru dostala emailom 05.04.2013, dátum vystavenia faktúry je 27.02.2013 ako proforma faktúra.
    - Pre SR firmu podľa ZDPH § 20/1 a - daňová povinnosť a aj odpočet vzniká 15.04.2013 teda v DP DPH 04/2013 (podľa ZDPH § 20/1 a - 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru)?
    - Alebo daňová povinnosť a odpočet vzniká už v mes. marec, lebo vtedy firma nadobudla tovar a mala faktúru, ktorá bola vystavená pred 15.04.2013?
    Čakám na odpovede, s pozdravom.

    DPH pri nadobudnutí tovaru z členského štátu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.