Zavrieť

Porady

Daň na úhradu (ako zaplatiť?)

Podal som si daňové priznanie typu B (pracovný pomer, dohody, výhra)
Vyšla mi daň na úhradu okolo 30 €
Jediné čo mám je Potvrdenie o podaní daňového priznania

Akým spôsobom mám uhradiť daňový nedoplatok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    pizzanoel Pozri príspevok
    Tak o tom pochybujem ze do 8 dni oznami danovy urad cislo uctu. Nie sme v nemecku...takze radsej necakaj a zisti si ho na: http://oud.drsr.sk/
    povedala by som, že na tomto linku si môžeš overiť či máš to číslo účtu pridelené, ak nie tak ti ho ani nevygeneruje Mila má pravdu musíš čakať.
    Skúšala som to aj cez DIČ aj cez r.č nakoľko pani mala prerušenú živnosť a nevedeli sme či jej to číslo pridelili, alebo nie, lebo živnosť rušila v čase, keď rozposielali čísla účtov.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Luigi711 Pozri príspevok
    Podal som si daňové priznanie typu B (pracovný pomer, dohody, výhra)
    Vyšla mi daň na úhradu okolo 30 €
    Jediné čo mám je Potvrdenie o podaní daňového priznania

    Akým spôsobom mám uhradiť daňový nedoplatok?
    dostaneš z DU svoj osobný účet, po doručení máš 8 dní na zaplatenie nedoplatku.....

    Luigi711 je offline (nepripojený) Luigi711

    Luigi711
    Pýtam sa preto, lebo dnes je posledný deň, či som ten nedoplatok náhodou nemal niekde poslať, ale v podstate nemám žiadne podklady na identifikáciu platby. Takže čakám na doručenie nejakej pošty z DU?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Luigi711 Pozri príspevok
    Pýtam sa preto, lebo dnes je posledný deň, či som ten nedoplatok náhodou nemal niekde poslať, ale v podstate nemám žiadne podklady na identifikáciu platby. Takže čakám na doručenie nejakej pošty z DU?
    áno, na DP si si vyznačil kolónku?, že ti daňová správa nedoručila OUD?

    Luigi711 je offline (nepripojený) Luigi711

    Luigi711
    Správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka - NIE

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Luigi711 Pozri príspevok
    Správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka - NIE
    tak teda oznámi číslo, a do 8. dní čaká prašulky.......

    Hakika je offline (nepripojený) Hakika

    Hakika
    tak-tak ako Mila píše. Daňový úrad ti pošle doporučený list v ktorom budú uvedené potrebné údaje a do 8 dní od prevzatia treba zaplatiť. Inak keď si odovzdávala DP osobne, tak ti ho rovno mohli dať, aspoň u nás to tak robia.

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    Tak o tom pochybujem ze do 8 dni oznami danovy urad cislo uctu. Nie sme v nemecku...takze radsej necakaj a zisti si ho na: http://oud.drsr.sk/

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    pizzanoel Pozri príspevok
    Tak o tom pochybujem ze do 8 dni oznami danovy urad cislo uctu. Nie sme v nemecku...takze radsej necakaj a zisti si ho na: http://oud.drsr.sk/
    ako si to chceš zistiť, keď nikdy nemal pridelené DIĆ, či číslo účtu????, teraz sa to nedá......
    a 8 dní? neprečítala si si správne odpovede.......

    Hakika je offline (nepripojený) Hakika

    Hakika
    pizzanoel Pozri príspevok
    Tak o tom pochybujem ze do 8 dni oznami danovy urad cislo uctu. Nie sme v nemecku...takze radsej necakaj a zisti si ho na: http://oud.drsr.sk/
    Nikto tu nepísal, že DÚ oznámi do 8 dní č.účtu. Do 8 dní od obdržania listu treba uhradiť nedoplatok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.