Zavrieť

Porady

telefonocky uzavreta zmluva

je telefonicky uzavreta zmluva platna? Volala mi jedna zena, ze mi inzerovali reklamu mojej firmy a ponukla mi, ze mi budu uverejnovat vizitku mojej firmy na ich stranke. Bol som zaneprazdneny a kedze sa nedala odbit, suhlasil som s nahravanim hovoru, v ktorom som sa zaviazal zaplatit sumu 285 eur za reklamu. Ked som si doma pozrel profil ich spolocnosti, zistil som, ze bola zalozena len 14.3.2013. Nasledne mi prisla predfaktura, na ktorej je vytlacena zmluva. Mam zaplatit celu sumu. Chcel by som vsak odstupit od zmluvy a nezaplatit tuto ciastku, pretoze som nadobudol dojem, ze ide o podvodnu spolocnost. Maju na mna nejake pravne paky?
Naposledy upravil martin8655 : 03.04.13 at 16:44 Dôvod: gramaticka chyba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    Jedna známa mala podobný prípad - tiež jej volali kvôli reklame - názov firmy bol veľmi podobný s názvom firmy, kde pravidelne roky uverejňovala reklamu a ona bola presvedčená, že je to tá istá firma a odsúhlasila to. Prišla jej faktúra na vyššiu čiastku, preverovala to a potom spätne zavolala konateľke podvodníckej firmy s tým, že ju zámerne uviedli do omylu tým, že ponúkali služby ktorú odoberala od firmy s veľmi podobným názom a správali sa ako keby bola ich dlhoročný klient. Požadovala vysvetlenie, odkiaľ vzali jej meno, IČO, IČ DPH a číslo jej mobilu, povedala že si tiež ten rozhovor nahráva a že sa môžu stretnúť u súdu. Žiadala okamžité storno faktúry a vyhoveli jej.

    Aj keď Váš prípad je trochu iný, myslím, že sa dá od takejto objednávky odstúpiť. Kvôli podomovým predajcom bol upravený zákon, že sa dá od zmluvy s nimi odstúpiť do určitého počtu dní - bohužiaľ neviem ktorý paragraf to je a či je to podľa Občianskeho alebo Obchodného zákonníka. Skúste si to vygúgliť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    misomiso Pozri príspevok
    Kazdopadne, vzdy mozes tvrdit, ze islo iba o hlas "podobny tebe" z tvojho tel. cisla.
    To hej, aj v praxi je to už overené, napr. aj pri rozhovore medzi sudcom a drogovým dílerom a to nie je jediný príklad.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martin8655 Pozri príspevok
    je telefonicky uzavreta zmluva platna? Volala mi jedna zena, ze mi inzerovali reklamu mojej firmy a ponukla mi, ze mi budu uverejnovat vizitku mojej firmy na ich stranke. Bol som zaneprazdneny a kedze sa nedala odbit, suhlasil som s nahravanim hovoru, v ktorom som sa zaviazal zaplatit sumu 285 eur za reklamu. Ked som si doma pozrel profil ich spolocnosti, zistil som, ze bola zalozena len 14.3.2013. Nasledne mi prisla predfaktura, na ktorej je vytlacena zmluva. Mam zaplatit celu sumu. Chcel by som vsak odstupit od zmluvy a nezaplatit tuto ciastku, pretoze som nadobudol dojem, ze ide o podvodnu spolocnost. Maju na mna nejake pravne paky?
    A na základe čoho inzerovali reklamu, kedže volali až po jej zverejnení? Ale aj tak sa mi zdá, že kedže si potvrdil objednávku, je platná.

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Nie som právnik. Neviem, či by pred súdom obstála nahrávka rozhovoru. Podľa mňa je to iba pokus podvodníkov zastrašiť a vylákať peniaze. To by bola vážne otázka pre právnika.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zanetka68 Pozri príspevok
    Nie som právnik. Neviem, či by pred súdom obstála nahrávka rozhovoru. Podľa mňa je to iba pokus podvodníkov zastrašiť a vylákať peniaze. To by bola vážne otázka pre právnika.
    Takto sa dá napr. uzatvoriť zmluva aj s telef. operátorom. A prišli na to už aj podvodníci, že aj takto sa dajú nejaké peniažky zarobiť.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Su to vsetko podvodnici.

    Sam by som bol zvedavy, ako by to posudil sud. Na jednej strane na teba ako na firmu sa nevztahuju obciansky zakonnik a tie dalsie predpisy na ochranu spotrebitela, ani podla tychto ustanoveni nemozes to tyzdna odstupit od zmluvy, ani sa nemozes stazovat na SOI, na druhej strane su nejake obmedzenie ohladnepouzitia nahravky ako dokazu.

    Aj ked mam dojem, ze tym, ze clovek suhlasi s nahravanim sa tejto "ochrany" tiez vzdava.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Kazdopadne, vzdy mozes tvrdit, ze islo iba o hlas "podobny tebe" z tvojho tel. cisla.
    to bol ich tah...oni si nasli kontakt cez azet - zoznam firiem a tvrdili mi, ze mi inzerovali oni...
    oni mi ale poslali este zmluvu, takze nechapem, ktora zmluva je zmluva??? telefonat ci ta papierova verzia? A neposlali fakturu, len predfakturu...hm...cele mi to nevonia
    Naposledy upravil martin8655 : 03.04.13 at 16:52 Dôvod: gramaticka chyba

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martin8655 Pozri príspevok
    oni mi ale poslali este znluvu, takze nechapem, ktora zmluva je zmluva??? telefonat ci ta papierova verzia? A neposlali fakturu, len predfakturu...hm...cele mi to nevonia
    Ak Ti poslali zmluvu, nepodpisuj, zálohovú faktúru neplať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martin8655 Pozri príspevok
    a ked na mna poslu exekutora s tym, ze som "podpisal" telefonicku zmluvu?
    Veď sa s nimi skontaktuj a oznám im, že odstupuješ od takejto podvodnej objednávky.
    pisal som vcera mailom, no samozrejme neodpovedaju. Dnes sa chystam napisat este jeden mail, no pockam do poobedia aspon

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martin8655 Pozri príspevok
    pisal som vcera mailom, no samozrejme neodpovedaju. Dnes sa chystam napisat este jeden mail, no pockam do poobedia aspon
    Odstúpenie od telef. zmluvy aj so všetkými vecami, teda zmluvou a predfaktúrou pošli doporučenou poštou.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Tak tieto počítačové pijavice reagovať nebudú,treba napísať list s doručenkou a poslať na nich všetky kontroly sveta.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.