Zavrieť

Porady

Orange nelegálna reklama - automatický volací systém

Dobrý deň,

už niekoľko mesiacov nás otravuje ORANGE s telefonickou reklamou. Zavolá vždy iné číslo a po zdvihnutí sa ozve robot, ktorý ponúka rôzne ORANGE služby - prenos čísla, internet atď.

Moje skúsenosti v zahraničí: Pol roka som bývala v Indii a tam to zašlo tak ďaleko, že vám každý deň minimálne raz a maximálne 5 krát zvonil mobil s takouto reklamou. Vyústilo to v to, že NIKTO neberie telefón, keď volá neuložené číslo a to spôsobilo mnoho problémov, keďže som sa ako "cudzinec" často nedovolala ľuďom kvôli dôležitým veciam. Museli sme posielať teda SMS-ky. Jednoducho to bolo veľmi otravné. Dúfam, že na Slovensku sa tomu vyhneme.

Podľa informácií na internete sa toto považuje za spam a táto reklama je nelegálna:
problém „spamu“ zapracovaný v zákone o reklame (z. č. 147/2001 Z.z.), v zákone o elektronickom obchode (z. č. 22/2004 Z.z.) a v zákone o elektronickej komunikácii (z. č. 610/2003 Z. z.). Uvedené zákony jednoznačne stanovujú zákaz posielania reklamy resp. správy automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy.

Tento pán sa to pokúšal riešiť:
"Na predajni sa so mnou nebavili, lebo nie som ich zákazník (aké prekvapivé, že práve neklient žiada, aby mu dali pokoj s prenosom čísla k nim). Odporučuli mi ale formulár na ich stránke. Volali mi späť a povedali mi, že moje čísla z databázy vyradia (nadiktoval som ich). Vyradenie by nemal byť problém, keďže sa jedná o náhodne generované čísla a tam nie je problém určiť výluku z generovania (niečo také tam zrejme aj majú, keď zákazníkov Orange neobvolávajú, čiže náhodný generátor ignoruje skupinu čísel v Orange). Dnes mi robot opäť volal. Podal som sťažnosť na Orange ombudsmana, ale tipujem, že tá sa tým ani zaoberať nebude, keďže nie som ich zákazník. Čiže začarovaný kruh."

Zaujíma ma toto:
1. Dá sa to považovať za telefonický spam a teda ako spam to nahlásiť na SOI?
2. Dá sa podať sťažnosť na TÚ SR?
3. Ako postupovať, ak ani jeden bod nie je riešenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....popravde....ešte nikdy som si ponuku, ktorá sa neodmieta nevypočula ďalej, ako po túto informáciu. Doteraz to bol muž, včera už žena. Netuším, či je to to isté, ale začiatok je identický.
    ....a naučila som sa ďalšiu vec, zavolá mi "súkromné číslo", keďže som podnikateľ a netuším, či to čírou náhodou nie je, z nejakého mne neznámeho dôvodu, môj súčasný alebo potencionálny klient, zdvíham aj takéto čísla.... Zatiaľ to boli:
    - akási teta z firmay ktorá čosi predáva a ma na začiatku upozornila, že hovor je monitorovaný - tak som ju slušne prerušila, povedala som jej, že určite nebudem jednať s firmou, ktorá sa skrýva za utajené číslo a pokiaľ odomňa niečo chcú a tobôž uzavrieť so mnou obchod, kde ja som na strane kupujúceho, tak ich žiadam, aby mi v budúcnosti volali len z čísla, ktoré sa mi riadne na displai zobrazí a na ktoré sa viem, v prípade potreby dovolať späť. V prípade ak túto informáciu nepochopili, nech si ju púšťajú, keďže ma na začiatku informovali, že hovor je monitorovaný, dovtedy, kým túto informáciu nepochopia. ... zatiaľ nevolali...
    - dnes volala iná teta, že je z akejsi agentúry a chce robiť akýsi prieskum a pýtala si niekoho kompetentného (zástupcu právcnickej osoby alebo SZČO) - do kelu, veď ona ani nevedela, kam sa dovolala - že chce robiť prieskum o ...ani neviem čom. Keďže som mala opäť hovor s označením "súkromné číslo", ozvala som sa len "prosím" po info od tejto tety som jej povedala, že pokiať chce robiť prieskum, nech si láskavo zavolá z riadneho čísla a nie z čísla, ktoré ja neviem identifikovať... zatiaľ nik iný nevolal....

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    minule som tu čítala takú radu - ke´d niekto volá a nenechá si to vysvetliť, že ma to obťažuje, tak proste položím telefón na stôl, nech si kecá sám so sebou.

    Zrušila som hovor a chlapík si nedal povedať - zavolal znova. Tak som položila telefón na stôl a myslím, že pochopil dosť rýchlo. Ke´d chcú prevolávať dlhé minúty, ich problém...

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Áno je to spam a hlavne ak nie si ich zákazník. Minimálne to treba podať na obchodnú inšpekciu.

    Neviem akú náplň má presne rada pre reklamu, ale asi aj tam by to malo ísť (ak vie niekto o rade pre reklamu viac, nech napíše).

    Farkaška je offline (nepripojený) Farkaška

    Farkaška
    Mňa pri volajúcich vždy zaujíma odkiaľ majú moje tč - zatiaľ som sa ešte nedočkala odpovede...
    Včera mi ich automat volal na číslo registrované u O2, a potom za dve hodiny mi nejaký truhlík od nich volal na číslo registrované u Orange. Truhlíkovi som povedal nech ma láskavo neotravuje a keď sa nadychoval na daľší príval dôvodov prečo si musím vypočuť jeho ponuku povedal som mu nech okamžite odpáli niekam.
    Potom som napísal na ich stránku že ak s tým neprestanú odídem od Orange. Dnes mi volali a nejaká baba chcela po mne aby som jej nadiktoval číslo z O2, že ma vyradia zo zoznamu obetí. Tri krát som jej zopakoval túto vetu: Ja Vám nič diktovať nebudem a ak s tým neprestanete, tak od Vás odídem. Dva krát bolo málo, pri treťom raze jej to asi došlo a zložila. Mám asi 5 čísel u Orange a 2 u O2.
    Potreboval by som vedieť či toto vystrája a takto obťažuje aj O2. Ak nie, odídem od Orange úplne a čo najskôr.

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Nandrolon Pozri príspevok
    asi 2 týždne do zadu som ho slušne poslal do p*če, doslovne...
    To ti nepomôže, to sú len operátori, ktorí majú nejaké čísla a na tie im dajú volať. Jedného tam pošleš a na druhý deň ti zavolá ďalší. Väčšinou sú to brigádnici, tých nalákajú na brigádu, ako si dobre zarobia ak získajú zákazníka a ktorí rýchlo pochopia keď väčšina volaných ich pošle do riti. Treba fakt začať natvrdo ignorovať priamo firmy ktoré takto otravujú.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    ale ja som poslal do p*če toho robota :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    tictac7 ...až som si monitor opľula :-))))
    Nandrolon tictac7: :-)
    škoda ze to nerobia inteligentne ale sklza to do otravovania ludi, tele marketing je zaujimava forma sirenia informacii a reklamy pokial je smerovana cielene a na konkretneho cloveka neviem prečo by to malo otravovať, ja mam skusenosť ze ked som enil operatora ochotne sa mi ozvali z orange a ponukli mi vyhodnejsiu ponuku a som tam...aj ked to je asi ina situacia, kazdopadne nevidim dovod zavrhovat vsetky tieto tele reklamy, mozno niektory z vas povedai ze enmaju cas pocuvat toho robota ale ako vsetci vieme klient je tvor pasívny a pokial nieje oslovený na priamo nereaguje alebo iba malo z vlastnej iniciativy...suma sumarum tele marketing je fajn vec pokial vam zavola niekto prijemny s ponukou sitou na vas a oslovi vas vystupovanim a pristupom.

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    Zaoberala sa tým aj rada pre reklamu, ktorá to vyhodnotila tak, že táto ponuka nie je v rozpore s s ustanoveniami Etického kódexu reklamnej praxe:

    http://www.rpr.sk/sk/nalezy/telemarketing:-

    diablixx je offline (nepripojený) diablixx

    Večný študent diablixx
    Mne sa stalo, že takto automatizovaný robot mi volal o prejavení spokojnosti zo službami, na konci som naklikal, že už nechcem aby ma s takýmito prieskumom otravovali.
    Potom som sa raz sťažoval na Orange, podal som aj reklamáciu kde ma jasne odjeb***, že podľa takého a takého paragrafu, nemám nárok na náhradu straty času (5 mesiacov), čo som mohol už vymeniť mobil pre chybu v internetovom systéme na orange.sk klientska zóna, tak som to tak nechal. Ale potom sa znova ozval automatizovaný stroj , že či som bol spokojný zo službami. Naštval som sa a taký bordel som urobil v orange predajni, aby mi dali už pokoj s kadejakými dotazníkami, prieskumami a pod. No a od Januára ma "zatiaľ" nik neotravoval..

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    asi 2 týždne do zadu som ho slušne poslal do p*če, doslovne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.