Zavrieť

Porady

Osobny automobil prihlásený na r.č. a odpočet DPH

Som FO-živnostník, platca DPH. V zakúpil automobil – citroen berlingo – s možnosťou odpočtu DPH – na účely firmy. Pri vystavovaní kúpno-predajnej zmluvy sa nedopatrením stalo, že táto bola vystavená len na mňa ako FO bez uvedenie IČA a DIČA. Na technickom preukazuje po prepise taktiež nie je vedené IČO. Moja otázka znie, či si môžem uplatniť odpočet DPH + uplatňovať odpisy, aj keď je toto auto vedené len na mňa, ako FO, a nie na mňa ako FO-živnostík? Alebo by mohlo stačiť, ak by som auto ÚČTOVNE vložil do firmy bez prepisu na dopravnom inšpektoráte a potom by som už mohol uplatniť odpočet DPH? V prípade, že nie? – aké by boli moje možnosti, keď si chcem túto DPH odpočítať a viesť auto na firmu t.j. na mňa ako živnostníka?
To auto je stále na r. č. a bolo už učtované PHM v roku 2012 aj DPH. ako to možno opraviť alebo stačí len vyhlásenie o bezodplatnom prevode do majetku firmy. Vie mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Osobny automobil prihlásený na r.č. a odpočet DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.