Zavrieť

Porady

Neporiadny daňovník

Obraciam sa na vás s prosbou o radu: Robím daňové priznanie jednému veľmi neporiadnemu daňovníkovi - môjmu synovi. 1-5/2005 bol zamestnaný - má potvrdenie o príjme. 6/2005 nezamestnaný - žiadny príjem, neprihlásený na ÚP. 7-10/2005 zamestnaný. Až na potvrdení o príjme sme zistili, že mu zrážali len daň a neodvádzali žiadne odvody do poisťovní /bol rád, že je zamestnaný, určite nepodpísal Vyhlásenie../. Od 13.10.2005 do 30.11.2005 evidovaný na ÚP. Vyradili ho lebo sa nedostavil na predpísaný termín a dnes /8.3.2006/ dostal potvrdenie o evidencii s dátumom vystavenia 24.2.2006. Daňové priznanie by som ešte zvládla, ale veľmi by som ocenila radu, čo s nahlasovaním a platením do soc.fondu a zdrav.poisťovne, čo by mal čo najrýchlejšie spraviť.Za každú radu veľmi ďakujem. Zabijem ho keď je už raz môj syn?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=SDC Bratislava, s.r.o.]Obraciam sa na vás s prosbou o radu: Robím daňové priznanie jednému veľmi neporiadnemu daňovníkovi - môjmu synovi. 1-5/2005 bol zamestnaný - má potvrdenie o príjme. 6/2005 nezamestnaný - žiadny príjem, neprihlásený na ÚP, tj. nie nezamestnanný ale dobrovoľne nezamestnaný. Navštíviť ZP + doplatiť preddavok na poistné.. 7-10/2005 zamestnaný. Až na potvrdení o príjme sme zistili, že mu zrážali len daň a neodvádzali žiadne odvody do poisťovní /bol rád, že je zamestnaný, určite nepodpísal Vyhlásenie../??? Bol vôbec prihlásený na SP a ZP? Resp. len na SP ako DVP? . Od 13.10.2005 do 30.11.2005 evidovaný na ÚP.Od 01.12.2005 opäť dobrovoľne nezamestnaný. Vyradili ho lebo sa nedostavil na predpísaný termín a dnes /8.3.2006/ dostal potvrdenie o evidencii s dátumom vystavenia 24.2.2006. Daňové priznanie by som ešte zvládla, ale veľmi by som ocenila radu, čo s nahlasovaním a platením do soc.fondu a zdrav.poisťovne, čo by mal čo najrýchlejšie spraviť. Navštíviť SP a ZP, ponahlasovať obdobia dobrovoľnej nezamestnanosti. Na ZP doplatiť dlžné poistné.Za každú radu veľmi ďakujem. Zabijem ho keď je už raz môj syn?[

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    SDC Bratislava, s.r.o.
    Obraciam sa na vás s prosbou o radu: Robím daňové priznanie jednému veľmi neporiadnemu daňovníkovi - môjmu synovi. 1-5/2005 bol zamestnaný - má potvrdenie o príjme. 6/2005 nezamestnaný - žiadny príjem, neprihlásený na ÚP. 7-10/2005 zamestnaný. Až na potvrdení o príjme sme zistili, že mu zrážali len daň a neodvádzali žiadne odvody do poisťovní /bol rád, že je zamestnaný, určite nepodpísal Vyhlásenie../. Od 13.10.2005 do 30.11.2005 evidovaný na ÚP. Vyradili ho lebo sa nedostavil na predpísaný termín a dnes /8.3.2006/ dostal potvrdenie o evidencii s dátumom vystavenia 24.2.2006. Daňové priznanie by som ešte zvládla, ale veľmi by som ocenila radu, čo s nahlasovaním a platením do soc.fondu a zdrav.poisťovne, čo by mal čo najrýchlejšie spraviť.Za každú radu veľmi ďakujem. Zabijem ho keď je už raz môj syn?
    takže za 6/2005 si musí zaplatiť do Zdrav. poisťovne 575,-Sk . Od 7-10/2005 keď bol zamestnaný a neodvádzali odvody, to môže znamenať, že mal iba dohodu o vyk. práce a z dohody sa odvody nezrážajú. Keď bol vyradený od 1.12.2005 tak aj za ten december 2005 si musí zaplatiť do Zdrav. poisť. 575,-
    do Soc. poisť. platiť nemusí.
    a v roku 2006 je znova vedený na ÚP??? keď nie, tak si musí platiť sám do ZP vo výške 634,-Sk

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Ďakujem za odpovede. Strelec - ešte by som Vás chcela poprosiť - prihlásiť na SP sa mal sám, alebo to mala spraviť organizácia, kde bol zamestnaný na DVP?

    Neporiadny daňovník

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.