Zavrieť

Porady

Uvidim svoje peniaze?

Prosim pomozte mi v takomto pripade: Byvalemu kolegovi som pozical dost vela penazi a teraz mi ich nechce vratit. Jedna sa o dost nemalu ciastku, takze ich chcem urcite spat, nechcem ani uroky, ani penale. Mne postaci, ked sa mi vrati to, co som mu poziciaval. Uz ani on, ani ja nepracujeme na tom pracovisku, kde sme sa spoznali.
"Vyhrazal" som sa mu aj tym, ze ho zazalujem na sud, pretoze to mam spisane na papieri. Neviem, ci taky papier ale na sude obstoji, je to len tak proforma, narychlo napisane.. ..nase mena, dlzna suma, datum a podpisy.
Vravel som mu aj, ze si ma zaobstarat oblek, aby nerobil na sude hanbu a on sa mi vysmial. Ja ale, ked to neviem dostat normalnou formou, aj to je snad cesta..
Pisal som uz aj x pravnikom, no e.mailovu komunikaciu nikto neposkytuje. Kolko stoji pravnik a co treba robit, ked chcete niekoho zazalovat a vlacit ho po sudoch.. ..obstoji na sude spomenuty papier s informaciami.. ..co by ste robili vy?

..inak, pocul som nieco take, ze je tam premlcacia doba 2 roky, vie mi to niekto potvrdit, alebo vyvratit? Je to totiz uz 16 mesiacov. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Uvidim svoje peniaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.