Zavrieť

Porady

zriadenie prevádzky pre výkup akumulátrov

potrebovala by som poradiť aký je postup, keď firma, ktorá predáva akumulátory (autobatérie), by chcela zriadiť aj ich zber, resp. výkup použitých a následne ich dať firme, ktorá sa stará o ich likvidáciu.
Zmluva s firmou, ktorá ich likviduje už je podpísaná. Keď som sa bola pýtať na životnom prostredí, tak mi povedali že oni nie sú právna poradňa a mám si naštudovať zákon.
Podľa zákona je potrebné sa zaradiť do kategorie pre činnosť a potom podať žiadosť. Len by som potrebovala poradiť čo všetko ešte k tomu budeme potrebovať a ako postupovať aby firma splnila všetko čo má.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    majus1 Pozri príspevok
    Dáš si činnosť - zaradenie podľa zákona OK
    naprojektuješ manipuláciu - aký projekt - ide o zber autobatérii nemalo by stačiť len vane so zbernou nádobou na ukladanie a následný odvoz
    postavíš ako treba - čo postavím, v prevádzke sa autobatérie skladujú a predávajú (ide mi o zber použitých a poškodených)
    vypracuješ manuál + doplníš do havarijného plánu - manuál čoho
    preškolíš ľudí


    myslela som aj papierovo, čo treba doložiť na príslušné úrady, lebo na životnom sa k tomu postavili tak ako som písala.
    písal som obecnejšie, lebo neviem, či máš vaňu - vyhovujúcu a označenú
    postavíš = ak nemáš vaňu , musíš na skladovom mieste postaviť kxselinovzdoernú záchytnú nádrž
    manuál = popis ako majú manipulovať bežne / ako v prípade nehody/ kedy čo použiť / kedy kam čo hlásiť (predstav si babráka, čo mu spadne v lete baterka a na kožu mu šplechne 28% H2SO4 = pracovný úraz - - - a niekto musí vedieť/byť napísané/posúdiť, či tento pracovný úraz treba riešiť okamžitým privolaním Nitrančanov, alebo nie

    budeš asi chcieš "užívacie povolenie" na činnosť so ZNO =
    nemôžeš im napísať, že máte vaňu

    ale musí byť vaňa popísaná ako technicky vyhovujúca
    kapacitne postačujúca
    správne označená
    správne "obsluhovaná"

    To je zhruba myslené pod "naprojektuješ" - a kedže tam musí byť všetko, čo rôzne zákony vyžadujú, nevieš to napísať ty, ale mal by to odborník

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    Dáš si činnosť
    naprojektuješ manipuláciu
    postavíš ako treba
    vypracuješ manuál + doplníš do havarijného plánu
    preškolíš ľudí

    majus1 je offline (nepripojený) majus1

    majus1
    Dáš si činnosť - zaradenie podľa zákona OK
    naprojektuješ manipuláciu - aký projekt - ide o zber autobatérii nemalo by stačiť len vane so zbernou nádobou na ukladanie a následný odvoz
    postavíš ako treba - čo postavím, v prevádzke sa autobatérie skladujú a predávajú (ide mi o zber použitých a poškodených)
    vypracuješ manuál + doplníš do havarijného plánu - manuál čoho
    preškolíš ľudí


    myslela som aj papierovo, čo treba doložiť na príslušné úrady, lebo na životnom sa k tomu postavili tak ako som písala.

    majus1 je offline (nepripojený) majus1

    majus1
    Nie je pre mňa, čiže ja nezriaďujem tú prevádzku, mám s tou firmou zmluvu ako ABtechnik a technik PO, len ma majiteľ poprosil či by som mu s tým nepomohla, lebo má dosť práce, havarijný plán viem spracovať aj všetky tie veci okolo toho, mne sa jednalo hlavne o to ako začať, so životným ešte nemám skúsenosti, resp. som s nimi zatiaľ nič neriešila, a tá pani čo mi tam má poradiť ma vypoklonkovala odtiať že si mam naštudovať zákon a doniesť jej žiadosť...... ale čo je k tomu potrebné mi neporadila..... tvoj prvý príspevok som zle pochopila... s tým projektom .... okolo manipulácie a pracovných úrazov to nebude problém urobiť ale schvaľuje to životné prostredie .... díky moc za radu

    zriadenie prevádzky pre výkup akumulátrov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.