Zavrieť

Porady

Novinový stánok a lístky MHD

Dobry den, uctujem novinovy stanok ktory predava aj listky MHD. Od januara nastala v predaji zmena - predava sa na zaklade mandatnej zmluvy "v mene a na ucet spolocnosti". Dodavatel vystavuje fakturu na listky MHD bez DPH, novinovy stanok platca DPH predava cez ERP tiez bez DPH. Uvadza sa tento obrat z predaja niekde v danovom priznani DPH? Je to oslobodene plnenie? - lebo mne to nepasuje na ziaden §. Alebo by sa to nemalo vobec predavat cez ERP? Mate prosim niekto skusenosti? Poradte, dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Zákon 289/2008 Z.z. o pužívaní ERP v par.3 ods.2 presne definuje, čo sa nemusí evidovať cez ERP. Patria sem i lístky MHD.
    Evidovať Ti ich však nikto nezakazuje, treba si spraviť samostatný department na tieto komodity. Do DPH nevstupujú a ani do Tvojich tržieb, lebo Ty následne ich hodnotu odvedieš mandantovi. Tvojim príjmom je provízia za predaj týchto lístkov, DPH z provízie uvádzaš v DP DPH a odvedieš v období, na ktoré máš dohodnutú odplatu za predaj. Môže byť mesačná, štvrťročná, ale už som sa stretla i spolročnou odplatou za predaj z mandátnej zmluvy.
    Neviem rýchle nájsť moje príspevky o účtovaní predaja na základe MZ, ale dosť podrobne som ho tam opísala.
    misa Ďakujem, pomohlo:-)

    Novinový stánok a lístky MHD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.