Zavrieť

Porady

Účtovanie registračnej pokladne

Poraďte, ako najefektívnejšie účtovať v PU registr.pokladňu, ide mi hlavne o to, že peniaze z reg.pokladne sú denne používané ako výdaj z hlavnej pokladne firmy, nakoľko sa nimi platí za nakúpený tovar. Ak mám analytiku na reg. pokladňu a aj hl.pokladňu, tak mám robiť denné presuny medzi nimi a na základe čoho, denných pások reg.pokladne, alebo ako najlepšie? Ak by som nerobila denné presuny, tak som v hlavnej pokladni v mínuse a to sa mi nepáči, aby sa to vyrovnalo až na konci mesiaca, lebo som už počula aj taký názor. Ako to robíte vy ostatní? Prosím o radu. Díky.
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

SAIVI Pozri príspevok
..registračnú pokladňu sme zakúpili len kvôli povinnosti evidovať hotovostné platby za faktúry.
Nemám žiadnu skúsenosť s ERP ani jasnú predstavu o účtovaní.. : (
Asi by bolo najvhodnejšie mať bežnú pokladňu ( 211001 ) a oddelene ERP ( 211002 )
V bežnej pokladni budem účtovať nákupy tak ako doteraz - klasický VPD..
Príjem ERP za pohľadávky 211002/311.
Prijatú hotovosť do ERP prevediem potom zápisom 261/211002 do bežnej pokladne..
Bude to tak správne?
áno, je to správne, ja to tak od pondelka robím tiež
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Prosím Vás pri kupe novej pokladne treba pokladnu zaradit do kratkodoboho majetku? a je to nakup materialu v PD? cena je cca 400 eur. JU Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, je to tak.
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Robila som si dnes namiesto mesacnej uzavierky tu intervalovu, dala som si suhrnnú a vysla mi uzavierka asi metrova... je toto normalne? chcela som len vediet trzbu od do ale dalo mi tam aj nejake nezmyselne cisla s kodami.Aj vy mate taketo uzavierky?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a čo všetko máš na tej páske?
lebo súhrnná by mala byť krátka. Nemáš tam náhodou rozpis faktúr zaplatených v hotovosti?
0 0
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

Robila som si dnes namiesto mesacnej uzavierky tu intervalovu, dala som si suhrnnú a vysla mi uzavierka asi metrova... je toto normalne? chcela som len vediet trzbu od do ale dalo mi tam aj nejake nezmyselne cisla s kodami.Aj vy mate taketo uzavierky?

áno, mne technik povedal, aby som to jednoducho stopla, takže po tom, čo mi vytlačí kedy bola uvedená do prevádzky a začne tlačiť tie kontrolné kody, jednoducho stlačím CL /RP ELCOM-50TE Mini/, napíše mi zrušená tlač, dátum a čas vytlačenia... podľa technika je to v poriadku.
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Ja mam tu istu pokladnu, tak to nabuduce skusim aj ja, lebo to co potrebujem je len fakt par riadkov a tamto je uplne zbytocne.nie som vobec spokojna s tym navodom ku tej pokladni, mohli tam dat aspon vzor a tak.prvykrat min.mesiac ako som si chcela vytlacit taku uzavierku tak som zle zadala datum a sa mi zablokovala pokladna a musela som ist kvoli tomu ju dat do servisu.a to len kvoli zlemu datumu.dakujem za odpovede.

a som rozmyslala ze ci ma vobec zmysel tlacit intervalovu ked napr. uzavierka pokladnika by mala byt dostacujuca kedze chcem len vediet trzbu za mesiac.co si myslite?
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

nemam nic na faktury, ale fakt nechapem naco take veci vymyslaju ved to je uplne nenormalne.neviem si potom predstavit aka je podrobna uzavierka.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
intervalovú uzavierku si tlačíš, ked ju potrebuješ. Ak ju nepotrebuješ, tak ju tlačiť nemusíš.
0 0
stanuska1 stanuska1

stanuska1 je offline (nepripojený) stanuska1

chcela by som sa opytat o intervalovu mesacnu uzavierku podla datumu...v akom poradi tam treba zadat tie cisla mesiaca, aby mi to slo? dakujem..
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to už asi závisí od konkrétneho typu, zaškoliť ťa mala servisná organizácia a musíš mať aj návod.
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

Mam problem s rozuctovanim trzieb. Klientova pokladna nie je schopna urobit dennu uzavierku, z ktorej by mi bolo zrejme, ake boli trzby za tovar a ake za sluzby. Klient mi doteraz tlaci taky supis nahodenych poloziek, ktore su zial vratane dph a meraju peknych par cm. Musim to pracne rozpocitavat. Je mozne nauctovat trzby z RP napr. na ucet 602 a potom na konci mesiaca, ked mi donesie z ERP ten supis poloziek, ID 602/604, aby som mala aj trzby za predany tovar?
A este jeden problem - na DU ZA1 mu povedali, ze nema povinnost tlacit a lepit si denne uzavierky do knihy ERP. Robili si z neho srandu, ci som ja mimo?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
denné uzávierky po novom sa už do knihy ERP nelepia.
denné uzávierky musia sumarizovať podľa zadaných kritérií, takže ak sú služby nejakým spôsobom nahodené, tak za ne sumár vytlačí.
Podľa mňa je to vec naprogramovania a treba to riešiť so servisnou organizáciou.
V krajnom prípade preúčtovanie 602/604 by som nevidela tragicky, ak to budeš mať podložené relevantným dokladom. ERP je hlavne o evidencii tržieb a DPH v stanovenom členení.
2 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tento problém sa vyskytol i u nás, program sa upraviť nedá. Máme občas tržbu aj za službu a v ten deň sa vytlačí i "PLU" uzávierka. Na konci mesiaca spočítam služby z tých "PLU" . Ako sa to tlačí, neviem ale
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

tie PLU mi tlacia kazdy den, kazdy den je sluzba aj tovar. je toho kopec. takze ak to zo sluzieb preuctujem na tovar iba raz za mesiac, tak je to v poriadku?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

evelien Pozri príspevok
tie PLU mi tlacia kazdy den, kazdy den je sluzba aj tovar. je toho kopec. takze ak to zo sluzieb preuctujem na tovar iba raz za mesiac, tak je to v poriadku?

To je tak 50:50 názor už aj so zaúčtovaním tržby - či denne, alebo mesačne. Ja účtujem úhrnom raz za mesiac a tá intervalová uzávierka mi vyhovuje , ak zahŕňa komplet daný mesiac kvôli DP DPH. Intervalová = od prvého do posledného v mesiaci, to je pre mňa milšie.
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

Ja mam ten isty problem.pri starej pokladni som si pri zadavani plu dala moznost ci je to tovar alebo sluzba a pri dennej uzavierke mi vysla suma celkom a suma osobitne za tovar a sluzby. pri novej mi uz vytlaci len celkovu sumu, pricom sa da rovnako nadefinovat druh plu.riesim to zatial tak ze si rucne pisem co som v ten den predala a na konci mesiaca sa vytlacim plu uzavierku a skontrolujem si ci mi to sedi.
ale ja mam toho len malo takze sa to da.
na konci mesiaca urobim tu intervalovu ale ani ta to neukaze osobitne takze to vypocitam rucne a tak to nahodim osobitne do PD.
nebol by problem keby netrebalo viest sklad lebo tam treba vediet den predaja.malo by to tak byt nie?
0 0
Rusalka 24 Rusalka 24

Rusalka 24 je offline (nepripojený) Rusalka 24

chcela by som sa opytat o intervalovu mesacnu uzavierku podla datumu...v akom poradi tam treba zadat tie cisla mesiaca, aby mi to slo? dakujem..

Stanuske: ddmmrr (011111) napr. od 011111 do 301111 to znamená od 1.11.2011 do 30.11.2011

dufam aspon ze aj tvoja pokladna je tak nastavena ja mam elcom a v navode to vobec nebolo nasla som to na nete.tak vela stastia ale musis si dat pozor aby tam bol datum (od) kedy si uz mala trzbu inak sa pokladna zablokuje.
0 0
latka latka

latka je offline (nepripojený) latka

Paula prosím vás účtujete mesačne na základe intervalovej uzávierky celú tržbu mesačne, prijaté preddavky a potom mesačne aj odvod tržby do pokladne???? Evidujete analytiku na ERP, alebo to môžem zaevidovať cez ID ako pohľadávku voči zamestnancovi
0 0
pedantmk pedantmk

pedantmk je offline (nepripojený) pedantmk

Mesačné uzávierky na ERP zrušili pre rozdiely v zaokrúhlovaní DPH.
Už cez deň nesedia keď sčítate DPH bločkov s dennou uzávierkou, nie to ešte na mesačnej uzávierke oproti dennej.
Určite odporúčam pre podklady k DPH vychádzať len z denných uzávierok.
Intervalová uzávierka je len náhrada mesačnej a je len čisto informačná.
Navyše napr. u ECR od Elcom-u Vám napr. pri intervalovej štvrťročnej nemusí stačiť papierová páska pre veľký objem vytlačených údajov, z ktorých nakoniec aj tak potrebujete len pár centimetrov pásky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať