Zavrieť

Porady

Na koľko dní dovolenky mám nárok za rok 2013 ?

Dňom 2.1.2013 som nastúpila do zamestnania, od tohoto dňa mám podpísanú pracovnú zmluvu. V januári som odrobila 22 dní. Mám 51 r.
Mám nárok na 25 dní dovolenky, ak nie prosím zdôvodnenie.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    vzhladom na to, ze nastup je az 2.1.2013 tak mas narok na 11/12 t.j. 23 dni

    § 101

    Zamestnanec, ktorý počas nepretržitého trvania pracovného pomeru k tomu istému zamestnávateľovi vykonával u neho prácu aspoň 60 dní v kalendárnom roku, má nárok na dovolenku za kalendárny rok, prípadne na jej pomernú časť, ak pracovný pomer netrval nepretržite počas celého kalendárneho roka. Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny. Časti zmien odpracované v rôznych dňoch sa nesčítajú.

    § 102

    Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.
    prstienok súhlasím s avalik, máte nárok na 23 dní dovolenky.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Zákonník práce
    § 103
    Základná výmera dovolenky
    Na začiatok

    (1) Základná výmera dovolenky je najmenej štyri týždne.

    (2) Dovolenka zamestnanca, ktorý do konca príslušného kalendárneho roka dovŕši najmenej 33 rokov veku, je najmenej päť týždňov.

    (3) Dovolenka riaditeľa školy, riaditeľa školského výchovno-vzdelávacieho zariadenia, riaditeľa špeciálneho výchovného zariadenia a ich zástupcov, učiteľa, pedagogického asistenta, majstra odbornej výchovy a vychovávateľa je najmenej osem týždňov v kalendárnom roku.
    Prácasp ďakujem, ale toto som si prečítala aj sama..... Očakávam konkrétne číslo, nie citát ZP

    prstienok je offline (nepripojený) prstienok

    prstienok
    nárok je 20 dní + 5 dní, ak do konca kalendárneho roka dovŕšite 33 rokov veku.... v niektorých organizáciach dokonca majú kolektívnú zmluvu, ktorá im určuje ďalších 5 dní dovolenky navrch. Do kedy trvá Váš pracovný pomer?
    Prácasp Prac. pomer na dobu určitú do 1.4.2014
    avalik taketo upresnenia sa pisu do otazky, pod otazkou mas ikonu ceruzka, cez nu mozes editovat otazku

    Na koľko dní dovolenky mám nárok za rok 2013 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.