Zavrieť

Porady

Skončenie pracovného pomeru na dobu určitú počas PN

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ohľadom PN.Momentálne som na rizikovom tehotenstve k 30.6.2013 mi končí pracovná zmluva kde mi nebude predĺžená. V spoločnosti som pracovala 2,5 roka. Keď mi skončí pracovný pomer, budem ďalej pokračovať v PN. Aký je prosím ďalší postup? Budem dostávať tú istú sumu ako doteraz s tým, že prechodky si budem posielať sama a nie za mňa zamestnávateľ? A ako je to so ZP? čo musím urobiť aby som mala všetko v poriadku so ZP, musím si platiť sama alebo za mňa bude platiť štát? Ďakujem veľmi pekne za cenné rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    prechodky po 01 07 2013 si budeš nosiť sama do SP, a ZP po 01 07 2013 si zanesieš potvrdenie o poberaní dávok NP, ZP ti bude platiť štát....
    aby si dostala MD v ochrannej dobe, nesmie ti vzniknúť iné poistenie (nemocenské), t.j. žiadne dobrovoľné poistenia, MD dostaneš z ochrannej doby nemusíš nič, iba zaniesť žiadosť o materské na pobočku SP podľa tvojho bydliska....
    na MD sa môžeš dať vypísať 6 týždňov pred plánovaným pôrodom (v tomto prípade- v ochrannej dobe) na MD nemôžeš ísť 8 týždňov, podľa zákona č. 461/2003 v pl. znení) .....

    Skončenie pracovného pomeru na dobu určitú počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.