Zavrieť

Porady

Akú spotrebu vody môžem vyúčtovať?

Ahojte, vie mi niekto pomôcť? Nový vlastník bytu od 3/2012 si s predchádzajúcim vlastníkom neodpísali stavy meračov vody a ÚK. Čo môžem vyúčtovať predchádzajúcemu vlastníkovi za 2 mesiace aby to obstálo? Je možné dať nejaký odhad podľa minulých období?
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    najlepšie dohodou všetkých zúčastnených.
    doplním
    ak predchádzajúci vlastník nič nepodpísal
    čo urobí nový vlastník, ak mu naúčtuješ celú spotrebu?
    Skúsila by som urobiť odpočet a aktuálnu spotrebu alikvotne rozpočítať podľa osobomesiacov/osobodní.
    Ak príde k súdu, tak dokazovať musí žalobca.
    Naposledy upravil KEJKA : 27.05.13 at 09:29
    SLAVKA.H Ale predchádzajúci vlastník nič nepodpísal a nesúhlasí s naúčtovaním spotreby vody. Chcem vedieť čo by právne obstálo keby to chcel riešiť súdne. Ďakujem.
    SLAVKA.H Ďakujem pekne. :-)

    Dominiksk je offline (nepripojený) Dominiksk

    Dominiksk
    Mozes vyuzit aj kvazi normovanu spotrebu co je cca 5m3 na osobu a mesiac alebo realnejsi odhad podla minulej spotreby.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Čo mu chceš naúčtovať? On neplatil zálohové platby? Koľko si doplácala vo vyúčtovaní?

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Robíš SVB účtovníčku? Asi, že? Pri predaji bytu sa požaduje od správy domu, že vlastník, bývalý má všetko vysporiadané. Teda pri tej príležitosti mohla správa domu, štatutár upozorniť, požadovať odpísať stav meračov. A čo osoby, osobomesiace?

    Osobne by som nečakal, ročné vyúčtovanie by som spravil, klasicky na všetky byty podľa údajov za celý rok vo všetkých bytoch. V uvedenom byte by som vyzval starého aj nového vlastníka, aby sa dohodli ako im rozpočítať ročné vyúčtovanie na ich byt za uvedený rok na nich ako jednotlivcov využívajúcich byt v roku určitý čas.

    Ak by sa nedohodli? Skôr by som sa priklonil k nejakému priemeru vypočítanému zo spotrieb predošlých rokov.

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Môj názor je že tak ako je uvedené a dohodnuté v zmluve o výkone správy. Ak ie je , tak podľa pomeru 2:10 vodu. Na teplo v teplej vode a teplo na kúrenie podľa vyhlášky 630/2005 a tabuľky
    (5) Ak počas zúčtovacieho obdobia došlo k zmene konečného spotrebiteľa, náklady na dodané teplo na vykurovanie a na prípravu teplej úžitkovej vody podľa § 4
    ods. 3 sa konečnému spotrebiteľovi rozpočítavajú v pomere nákladov na dodané teplo podľa jednotlivých mesiacov k celkovým nákladom na dodané teplo za zúčtovacie obdobie podľa prílohy č. 1 alebo v pomere počtu
    dennostupňov v jednotlivých mesiacoch k celkovému
    počtu dennostupňov za zúčtovacie obdobie, ak sa koneční spotrebitelia nedohodnú inak.
    Naposledy upravil nunenko : 28.05.13 at 06:29

    Akú spotrebu vody môžem vyúčtovať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.