Zavrieť

Porady

Kúpa auta na leasing a nárok na odpočet DPH v r. 2013

Tweety, určite si pri aute na leasing môžem uplatniť celú DPH naraz? Totižto našla som článok zo dňa 8.4.2013, kde je porovnávaná kúpa auta na úver s kúpou auta na leasing, z ktorého vyberám:

Odpočet DPH pri kúpe auta na úver - v prípade, že ste podnikateľ a máte nárok na odpočet DPH pri obstaraní vozidla, môžete odpočítať celú sumu DPH jednorazovo, na rozdiel od lízingu, kde sa odpočítava postupne s lízingovými splátkami.

Ďakujem za ujasnenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    Samozrejme, že si nemôžeš uplatniť celú DPH naraz ale podľa LZ splátok. neviem z čoho vychádza Tweety, ale vždy to tak bolo a bude.
    1. prvá splátka býva zvýšená splátka 30-60%, takže z tejto splátky bude aj väčšia suma DPH na odpočet a následne z každej splátky.
    2. do majetku zaradíš na základe celkovej istiny včítane dohodnutej kúpnej ceny bez DPH plus súvisiace náklady /ale toto je mimo zadania/
    deanka potvrdzujem správnosť tejto odpovede, O.K.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/t217199-kupa-au...-r-2013-a.html ........pri lízingu neuplatňujete celú DPH naraz,ale postupne ako píšem v bode č.1 priloženého linku .....
    Naposledy upravil Zita5 : 27.05.13 at 16:42

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Celú z prvej splátky z obstarania MV. Upravila som,nech to nemýli. Nechcela som pomýliť, ale stalo sa. Myšlienky boli tentoraz iné ako prsty. Mea culpa.
    Naposledy upravil Tweety : 28.05.13 at 05:10
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Jaj, prepáč, ale nechápem. Veď ak mám celkovú faktúru za nákup auta a uplatním si DPH (tiež celkovú), tak potom ešte zo splátok si opäť uplatním DPH? To akože 2x??? Pekne ťa prosím o vysvetlenie.
    Tweety lízing to je služba a ty si uplatníš aj z tejto služby
    KEJKA Tweety nemá pravdu.
    srska platí to, čo napísala zita5 a kejka. lízing je služba ale dph sa uplatňuje postupne z každej splátky
    habrina08 a keď v splátkovom kalendári nie je vyčíslená DPH? DPH je celá vo faktúre....ako potom?
    Zita5 Treba dať prepracovať splátkový kalendár ....
      zbaliť

    Kúpa auta na leasing a nárok na odpočet DPH v r. 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.