Zavrieť

Porady

Pokuty zo zahraničia, ktoré nie sú mužove

Prosím o radu. Mužovi bola nedávno doručená výzva na zaplatenie pokuty za prekročenie rýchlosti v Nemecku. Avšak v uvedený deň sa v Nemecku nezdržiaval a ani nikdy nebol na mieste, kde rýchlosť bola prekročená. Po bližšom zisťovaní zistil, že bývalý šéf, u ktorého pracoval na živnosť uviedol jeho meno, keď mu prišla výzva na zaplatenie pokuty na firemné auto. Keď sme na list reagovali, zaslali nám fotky auta, ŠPZ a aj nejakého muža, ktorý má byť akože môj muž. Odpísali sme, že to nie je môj muž, že nenosí okuliare ako osoba na fotka, že pracuje už v inej firme a že môžeme poslať aj kópiu zmluvy. Nevieme čo máme robiť, napísali nám potom znova, že ak to neuhradíme, začnú to vymáhať v zmysle ich zákonov, že ten bývalý šef to znova potvrdil, že to je môj muž. Nie je to veľká suma, ale keď ju uhradíme, môže nám prísť ďalšia pokuta a kto by platil pokuty, ktoré nie sú jeho? Čo môžeme robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    pokial ste si isty ze to nebol muz - tak nic neplate. Opetovne poslite informaciu o tom ze nesuhlasite s ich tvrdenim a idealne je ak aj napisete kde sa muz v tom case nachadzal (perfektne by bolo ak by sa to dalo overit.
    buchač Tú informáciu by som nedával ...skôr by som si ju nechal pre horšie časy , pre ten prípadný súd ...
    Ice dive poslal by som im potvrdenie od súčasného zamestnávateľa, že prácu vo firme xy, ktorej patrí auto ukončil dňa dd.mm.rrrr. a od dňa dd.mm.rrrr. pracuje u tohto zamestnavatela a pracovné prostriedky ako vozidlo odovzdal.... a upozornil na skutočnosť, že ak tieto arumenty nie sú dostatočné, boli by ste radi, ak by začali trestné stíhanie pre krivé obvinenie vašej osoby....

    ešte taký detail... neplatil muž niečo svojou kartou? bolo by celkom vtipné, že budú argumentovať, že prekročil rýchlosť v DE, ak v ten istý deň platil svojou kartou na druhom konci EU...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ako DMC píše ...poslať info a neplatiť nič ...

    Ak ste si istý na 100 % a máte k dispo aj nejaké relevantné dôkazy , nuž celkom by som aj pouvažoval nad tým , že nejaký teplý list by dostal bývalý šéf ...
    Neskôr aj predvolanku na súd by možno našiel v schránke ...záleží ale od okolností .
    veron-nika ...ďakujem za vaše rady a odpovede...rozmýšľali sme na tým, že by sme tam ešte skúsili napísať niečo v tom zmysle, že krivé obvinenie je trestné, že môžeme bývalého šéfa zažalovať a uvidíme kam to bude potom smerovať

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tomuto nerozumiem : "Po bližšom zisťovaní zistil, že bývalý šéf, u ktorého pracoval na živnosť uviedol jeho meno"

    To akoze policajti si nepytali od sofera doklady totoznosti a na zaslanie pokuty im stacilo to, ze vodic,ktory sa dopustil priestupku z cudzine nadiktoval meno a adresu tvojho muza???

    Pises, ze sa jedna o firemne auto. Ta firma urcite ma zapisy o jazdach v jednotlive dni,kto mal auto u uzivani. tak nemcom napis,nech pokutu poslu na firmu a firma nech si dohlada,kto v ten den auto pouzival.

    Pokuty zo zahraničia, ktoré nie sú mužove

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.