Zavrieť

Porady

Čo robiť v prípade nepreplatenia liečebných nákladov v zahraničí poisťovňou ECP?

Minulý rok sme boli s rodinou na dovolenke v Bulharsku. Mali sme uzatvorené cestovné poistenie v Európskej cestovnej poisťovni. Dcéra tam ochorela, tak musela byť vyšetrená , dostala antibiotiká atď. V tom lekárskom centre mi povedali, že nemusím nič platiť a ani nikam nosiť faktúru, že oni ju pošlú priamo poisťovni na preplatenie. Od asistenčnej služby ECP mi prišla neskôr sms, že náklady budú zaplatené vo výške 120€, čo bolo o cca 90 € menej než na faktúre. Keďže v zmluvných podmienkach je napísané, že preplatia sumu po odpočítaní účasti zdravotnej poisťovni, ďalej som nepátrala. Dnes mi prišiel výhražný list z Bulharska, že nakoľko nebola celá suma uhradená, tak ju mám do 14 dní uhradiť, ináč ma dajú na súd a budem vedená ako neplatič v príslušných databázach v SR a celej EÚ. K listu bola pripojená aj kópia mailu od asistenčnej služby ECP, v ktorej sa ECP vyjadrila, že nesúhlasia s výškou nákladov za liečbu a lieky , že je veľmi nadhodnotená a že preplatia len 120€ . Vyzývyli bulharov, nech obratom pošlú faktúru na uvedenú sumu. O tomto postupe ma vôbec neinformovali. Keď sme teraz volali s poisťovňou ECP, tak tam mi povedali, že nemám nič platiť, a že im mám obratom poslať všetky papiere, ktoré mi bulhari poslali. Že oni to posunú ďalej právnikovi. Ale ja som v Bulharsku podpísala vyjadrenie, že akonáhle poisťovňa odmietne uhradiť faktúru za ošetrenie dcéry, tak že ju sama uhradím (bez toho by ju totiž nevyšetrili) .Čo mám teraz robiť?
Naposledy upravil nenaa : 04.06.13 at 13:41 Dôvod: doplnenie info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Robiť neviem čo ,ale na budúce sa poistiť v Unione , každú poistnu udalosť mi doteraz preplatili v lehote 30 dni.

    Čo robiť v prípade nepreplatenia liečebných nákladov v zahraničí poisťovňou ECP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.