Zavrieť

Porady

Vyradenie budovy z obchodného majetku v dôsl.ukončenia podnikania

Ahojte,
poradíte mi, prosím Vás, či stačí ak podnikateľ FO pri skončení podnikania na základe ŽL vyradí na inventárnej karte budovu, ktorú 12 rokov odpisoval z obchodného majetku?
Vo VMaZ uvedie v Dlhodobom hmotnom majetku nulu (ostatný DHM predal). Nikde som sa nedočítala, že by to ovplyvnilo základ dane. Asi len pri predaji do 5 rokov od vyradenia. Mýlim sa??? Poraďte, prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    budovu už má celú odpísanú? ak áno stačí ak budovy vyradí , daňový dopad , ak je už odpísaná nebude mať žiadny. Ak ju do 5 rokov predáš , tak si povinný platiť daň z príjmu.

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    Nemá ju celú odpísanú. K 31.12.2004 mala hodnotu 131.000.- Sk, takže to má nejaký dopad na ZD? Vopred ďakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie ja myslím, že by bolo dobré tu hodnotu nechat vo výkaze o majetku. Ak ju do 5 rokov predáš, uplatníš si tú hodnotu ako odpočitateľnú položku.

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    Lida
    nie ja myslím, že by bolo dobré tu hodnotu nechat vo výkaze o majetku. Ak ju do 5 rokov predáš, uplatníš si tú hodnotu ako odpočitateľnú položku.
    Lidka, len pre Tvoju info. Na DÚ mi povedali, že vyradť z karty, teda aj z obch.majetku a nebude figurovať ani vo VMaZ. Keby došlo k predaju, platí ďalej to, čo píšeš. Ďakujem za pomoc, možno sa Ti niekedy zíde táto info.

    Vyradenie budovy z obchodného majetku v dôsl.ukončenia podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.