Zavrieť

Porady

Projekt studne

Ak idem dávať robiť projekt rodinného domu a chcem vo dvore mať vlastnú studňu, musí byť táto vypracovaná ako samostatný projekt so svojim stavebným povolením, alebo môže byť riešená v rámci projektu domu?
Ako vyriešiť používanie vody zo studne na polievanie i sprchovanie?
Je možné zmiešavať vodu z verejného vodovodu a z vlastnej studne?
Ako by ste postupovali? Najprv vrt, potom projekt? Alebo to risknúť, najprv projekt a potom vrt?
marjankaj A nie si náhodou od Gabčíkova?
kezeso Nie som, je to podstatné? Ponúkaš projekciu?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

TomasHC
Zisti či/akú/ako hlboko majú vodu susedia, od toho sa môžeš odraziť. Ako to je úplne oficiálne neviem, ale na obecnom prívode by si mal mať spätnú klapku, aby nehrozilo že potlačíš svoju vodu do verejnej siete. Ak by to malo byť úplne kóšer, hlavne ak si pripojený na kanalizáciu, mal by byť na prívode studňovej vody do domu vodomer, podľa ktorého bude vodárenská spoločnosť účtovať stočné. Ja som na studňu projekt nerobil, mám podvojný rozvod vody po dome, ale vodu zo studne nepoužívam v dome, lebo je veľmi mineralizovaná (Fe+Mn a asi aj Ca). "Zmiešavať doslovne - v tom logiku nevidím, jedine teda mať obecnú do kuchyne a bojleru (TÚV) a studňovú na splachovanie, pranie... treba si to premyslieť než sa začnú robiť v dome rozvody vody...
kezeso S tým zmiešavaním som sa nepresne vyjadril, ale máš to dobre urobené...

draik je offline (nepripojený) draik

draik
Vodu zmiešať nesmiete a ani nesmiete mať ani prepojené sústavy verejný/súkromný rozvod. Sú za to dosť vysoké pokuty (už boli prípady zamorenia verejného vodovodu vodou zo studne).

wagner je offline (nepripojený) wagner

wagner
Na studňu nie je stavebné povolenie, ale treba s projektom požiadať o vodoprávne konanie. Pri ňom sa neurčuje presné miesto na pozemku, ale iba miesto - parc.č.

sito je offline (nepripojený) sito

sito
Sú dve veci, projekt, projektant estetický navrhne studňu v pravom zadnom rohu na pozemku. A prútkar, nie poraďacky, charitatívny, nájde vodu v ľavom zadnom rohu na pozemku. Kde budeš kopať studňu? Vľavo, či v pravo, a či máš na to právo. Lebo pozemok je tvoj, ale voda nie! Ešte nie sme v Amerike.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.