Zavrieť

Porady

Zmluvna pokuta u mobilného operátora

Omylom som ukoncila pausal 10 dni pred ukoncenim zmluvy, za co mi v tcome dali zmluvnu pokutu 497,91 eur. Da sa s tym este nieco robit?
Naposledy upravil Mariana B. : 11.06.13 at 12:31
avalik dopln presne datum podpisania zmluvy a cituj zmluvne ustanovenie, podla ktoreho sa domahaju zmluvnej pokuty
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak uplatňujú túto pokutu pre všetkých rovnako, tak by som riskol súdny spor. Je pomerne slušná pravdepodobnosť, že by ste uspeli. Už existujú rozsudky, podľa ktorých by operátori mali zohľadňovať časové hľadisko porušenia zmluvy. Preto sa v nových zmluvách pokuty stupňujú v závislosti od toho, kedy dôjde k porušeniu zmluvných podmienok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Treba to riešiť s operátorom. ALe ak je pokuta uvedené priamo v zmluve, tak neviem, či budeš úspešná.
    Greta456 Reklamovala som ju, ale bola mi zamietnuta...
    Tweety tak potom už nič nevyriešiš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Greta456 v zmluve som si pozrela datum zalozenia a po 24 mesiacov som to prostrednictvom orangu zrusila. lenze v zmluve v tcome mi nedali standardnu viazanost 24 mesiacov ale nestandardnych 25, co som si nevsimla...
    lujza.j Asi ti posledne predlzenie-akciu povolili skor a o tu dobu sa predlzi viazanost...to je normalne....mala si sa dopredu informovat.....
    alaya1 lujza ma pravdu.
      zbaliť

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ako napísal draik - súdny spor; zrovna toť článok v Sme: http://ekonomika.sme.sk/c/6830401/po...tupnovane.html
    už sú súdne rozhodnutia v prospech klientov...
    je to zlodejstvo po dvoch rokoch žiadať kvôli chýbajúcim 10 dňom pokutu vo výške skoro 500 € rovnako ako v prípade vypovedania zmluvy po 10 dňoch...

    jogo je offline (nepripojený) jogo

    jogo
    hromadne zalovat vsetkych operatorov. ja mam obdobu skusenos s O2 bublinami. zmluvne pokuty by mali reflektovat jednak to kedy bola zmluva vypovedana a jednak i to aku zlavu operator ponuka. pokym si niekto berie i drahy telefon, tak samozrejme by mala pokuta zohradnovat i cenu telefonu. pokym nema ziadny a dostane len nejaku percentualnu zlavu zo sluzieb, tak by pokuta mala zohladnovat vysku zlavy poskytnutej. ziadne fixne pokuty. nonsens.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Znluvnu pokutu mas mat napisanu v zmluve, ktora bola uzatvorena pri podpise viazanosti- pausalu. Urcite pri ruseni pausalu ta upozornili, ze viazanost trva a ak nie, treba to reklamovat.

    frederyka je offline (nepripojený) frederyka

    frederyka
    http://zivot.azet.sk/clanok/15546/hu...peratorom.html

    skúste sa poradiť s niektorým zo združenia na ochranu spotrebiteľa.. poznajú lehoty, termíny atd. Prípadne pošlite kopiu zmluvy na MS SR - adresne na Komisiu na ochranu spotrebiteľov http://wwwold.justice.sk/wfn.aspx?pg.../komis_ozn.htm, nech Vám posúdia podmienky v zmluve, možno sa vyjadria aj k tomu, či sa to spätne dá, alebo nie, sú tam veľmi ochotní profesionáli.

    Zmluvna pokuta u mobilného operátora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.