Zavrieť

Porady

termín mzdy pri dohode

dobrý deň. robila som na dohodu u jedneho ako čašníčka. od 6 mája do 31 mája. boli sme dohodnutý že mi vyplatí na konci mesiaca, a čoraz to odkladal a odkladal. dnes som sa bola zas opýtať a okrem toho že sa mi smial tak mi povedal že on má právo až do konca tohto mesiaca mi to vyplatiť, to znamená že aj 30júna. chcela by som sa opýtať či je to naozaj pravda a ako mám ďalej postupovať, lebo keď som mu povedala že pôjdem na úrad poprípade na policiu ešte to obrátil proti mne že by som sa mu nevyhrážala, nakoľko má on kade tade známych, neviem kam sa obrátiť.. ďakujem za vašu radu
Mila123 § 129 ZP neplatí pre dohodárov........
ak termín výplaty mzdy nemáš v dohode, nie je ZĽ postihnuteľný, z dôvodu, že mzdu nevyplatil.......(zo školenia J.M. osobne som sa zúčastnila školenia)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no asi ti to nevyplatí, ale je fakt, že mzda je splatná 30.6., ak si on nenahlásil skorší termín.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    § 129
    Splatnosť mzdy

    (1) Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Za odrobené hodiny ti patrí mzda. Poslala som ti SS.
    pidulik Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne, hoc ste ma nepotešili

    termín mzdy pri dohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.