Zavrieť

Porady

Ako dlho môže byť FO v strate?

Ahojte.
Vedeli by mi niekto povedať, ako dlho môže živnostník FO vykazovať stratu. Je to nejak časovo obmedzené /roky/?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    SZČO podniká za účelom dosiahnutia zisku. Z čoho žije? Z toho čo zarobí. takže vykazovať stratu logicky nemôže.
    Z právneho hľadiska je to neohraničené. Resp. ak dosiahne stratu 6 rokov po sebe, úž stráca nárok na umorenie straty z prvého roku.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Súhlas s Lidou.
    Doplním - "neokatá" strata by bola v prípade odpisovania majetku. Odpisy ti len účtovne upravia ZD.
    Mám takýchto SZČO snažiacich sa ísť do straty každým rokom - u mňa im to nehrozí.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Katka2
    Ahojte.
    Vedeli by mi niekto povedať, ako dlho môže živnostník FO vykazovať stratu. Je to nejak časovo obmedzené /roky/?
    Potial, pokiaľ investuje a odpisy mu prevyšujú zisk, alebo má vystavené OF a neuhradili mu ich atď. atď...Ale to všetko je preukazateľné. Ale ak je FO v strate a neodpisuje, všetko má poplatené a nakupuje asi sa ho spýtajú kde je ten nakúpený material a potom by mal otvoriť nejakú veľkú stodolu a ukázať im ho. A ako píše Lidka kto ho živí ? Aj to by mal vedieť preukázať ak je to manželka tak svojim príjmom... atď

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Manual
    Potial, pokiaľ investuje a odpisy mu prevyšujú zisk, alebo má vystavené OF a neuhradili mu ich atď. atď...Ale to všetko je preukazateľné. Ale ak je FO v strate a neodpisuje, všetko má poplatené a nakupuje asi sa ho spýtajú kde je ten nakúpený material a potom by mal otvoriť nejakú veľkú stodolu a ukázať im ho. A ako píše Lidka kto ho živí ? Aj to by mal vedieť preukázať ak je to manželka tak svojim príjmom... atď
    Preukazovať z čoho žije sice ani tak veľmi nemusí (nie je na to zákon-dokonca ani u poslancov!), pokiaľ sa nejedná o podozrenie z trestného činu. Jedným z trestných činov je ale aj krátenie daní. Je pravda, že tu treba preukázať úmysel.
    Straty sa bežne vyskytnú. Najmä pri zahájení činnosti - výdavky sú, ale príjmy im nezodpovedajú. Niekoľko rokov za sebou mať stratu nie je však normálne a priznanie by malo vyjadrovať "normalitu", nie jej opak.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ja v podstate súhlasím so Strelcom, až na hypotetického podnikateľa, ktorý je finančne zabezpečený napr. z dedičstva. Otvorí si spoločnosť, v ktorej preinvestuje nejaký obnos FP a predpokladá, že návratnosť investícií je v horizonte 5-10 rokov. Je logické, že po dobu 5-10 rokov bude v strate. Samozrejme, investície budú vo výkazoch viditeľlné. Ja len na margo, že byť 10 rokov v strate nie je až také nemožné a nelogické...

    Ako dlho môže byť FO v strate?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.