Zavrieť

Porady

Neopravnený vyber peňazí v banke

Banka vydala mne neznámemu páchateľovi na moje ukradnuté doklady celú moju finančnú hotovosť z môjho účtu. To sa stalo v cudzom meste v ktorom sa nikdy v žiadnej pobočke banky nebol. Pri podaný reklamácie mi banka oznámila, že páchateľ predložil dva doklady a podpísal sa a tak to vyhodnotili ako „náležíte“. Tomuto výberu predchádzal ešte jeden neúspešný vyber v inej pobočke banky. Takže banka moju reklamáciu označili za neodôvodnenú.

Tak sa pýtam ako mam ďalej postupovať??
8 komentárov     zbaliť
veronikasad nahlásil si bezodkladne stratu dokladov na polícii ? A čo podpis - súhlasil s tvojim podpisovým vzorom v banke ?
Peter 333 hej ale až potom ako som to zistil
Letko Takže doklady si nahlásil na polícii až potom, čo si zistil, že ti vybielili účet?
veronikasad čo keď si zistil - stratu dokladov, alebo výber peňazí ? Zlodej bol rýchlejší ? Pokial išlo o výber na pobočke a nie z bankomatu, trafiť sa do podpisového vzoru, ak ho "zlodejovi" neukázala pracovníčka banky asi také jednoduché nebolo.
Peter 333 šak to skúšal v dvoch pobočkách, tak neviem ako je to možne že im to v systéme nevyhadzovalo že sa o to poskúšal v inej pobočke

a tiež či mu ta pracovníčka neukázala ten podpis
luja5 Ak tomuto výberu predchádzal ešte jeden neúspešný vyber v inej pobočke banky, z akého dôvodu bol neúspešný? Aj tam by možno mohol byť začiatok skúmania prípadnej zodpovednosti banky (možno podoba sa im nepozdávala, možno podpis nesúhlasil s podpisovým vzorom ...).
Podľa posúdenia u seba si myslím, že nie každá banka (pobočka) venuje náležitú pozornosť porovnaniu podpisov. Mám netypický podpis a sama vidím, že najmä pri podpise cez tú bankovú mašinku sa nie vždy podpíšem tak, ako som na tvar svojho podpisu zvyknutá, zle sa mi cez to podpisuje. Niekedy sa aj sama sebe čudujem, aký podpis sa mi podarilo "vytvoriť", ešte sa mi však u nás nestalo, že by som musela svoj podpis zopakovať. Ale v zahraničí áno.
deha Mojej kámoške takto vybral pred rokmi na jej vtedy už neplatný OP samotný prev.prac. ČSOB a peknú sumičku, súdny spor s nimi vyhrala a peniaze je dali naspať
Peter 333 to im stačil len OP (žiadny iný doklad) a čo podpisový vzor?? a koľko to približne trvalo?? a ako postupovala??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    a podpisový vzor im v banke sedel???? preboha to čo je už toto! nestihol si si svoje odcudzené doklady zablokovať? či ako to stihli zneužiť? prípadne daj podnet na políciu , spáchanie trest. činu neznámou osobou - krádež + zneužitie dokladov. nech si vypýtajú záznamy z bezpečnostnej kamery v banke v čase, keď vykonali výber z tvojho účtu(určite to majú zaevidované) a podľa identikitu nech hľadajú páchateľa...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R podľa mňa je riadna blbosť podpis na tých nových OP ! - takýto páchateľ má uľahčený výber z cudzieho účtu. V jednej banke nepochodil, v druhej už asi ten podpis napodobnil lepšie??!
    poučenie - v banke netreba mať rovnaký podpis ako na OP!
    veronikasad Jaj, to som si vôbec neuvedomila, že na nových OP je už podpis držitela.
    lubko6394 Lenže podpis má byť aj na bankomatovej karte, takisto nechápem prečo.
    lujza.j Ludia maju podpisane karty....
      zbaliť

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Dobre by bolo napísať aj ktorá banka to bola... Zaujímalo by ma, ako overili totožnosť toho človeka, či sa podobal na toho na fotke?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Treba sa určite obrátiť na políciu .To by mala byť prvá cesta .
    Peter 333 na políciu som to nahlásil hneď v ten deň ale už je to viac ako mesiac a ešte stále z banky nemajú ani video???
    charles91 tak ked vykradnu banku, video maju hned večer v správach, a ked okradne niekto klienta, video nemaju ani po mesiaci...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Mala som takyto isty trestny spis....poskodeny podal tr.ozn.,jednalo sa vtedy o tusim 100 000 sk.,.....banka nakoniec poskodenemu peniaze previedla na ucet....a banka bola potom v pozicii poskodeneho....bolo to asi 7 rokov do zadu.
    tr.oznamenie si podal?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peter 333 Hej na neznámeho páchateľa, ale vyjadrenie z banky ma po mesiaci zaskočili zaskočilo keď mi odpísali že oni s tým nemajú nič, a ja som mal krádež dokladov skôr hlásiť. Aj keď má celý mesiac uisťovala pracovníčka v banke, že mi peniaze vrátia.
    lujza.j toto o čom ja...bolo oznámené na druhý deň...tak isto v jednej pobočke sondoval a nakoniec v inej vybral...záznamy z kamery, tiež to trvalo kým mi to poslali.....
    Peter 333 v akej banke sa to stalo???
      zbaliť

    Neopravnený vyber peňazí v banke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.