Zavrieť

Porady

nedostatočné plnenie z PZP

môj pracovník spôsobil nehodu na parkovisku mojím autom pri cúvaní, okamžite sme našli majiteľa, vymenili si údaje a druhý deň sme sa stretli v mojej poisťovni, ktorú mám už asi 6 rokov, o dva dni prišiel likvidátor, po rekonštrukcii vysvetlil, že sa jedná o ekonomickú totálku kvôli roku výroby 97. Poškodená majiteľka čakala asi 5 týždňov na plnenie, uznali jej asi 480,00€ ale odpočítali amortizáciu takže jej dali 340,00, pritom oprava stála 510,00. Je z toho nešťastná, dva týždne bola bez auta a teraz je ešte v mínuse, odvolala sa ale veľa od toho nečaká, dá sa z tým ešte niečo robiť alebo jej ten rozdiel vyplatím ja?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lapejko je predsa poškodená a ja mám morálnu povinnosť to riešiť, ak ju odrbe poisťovňa nemôžem to takto nechať, či?
    draik Morálny nárok na plnenie od Vás má, právny nie.
    preboha skúste obrátiť svoj hnev správnym smerom - žalovať poisťovňu za neúplné odškodnenie. Zaplatili ste si totiž náhradu škody, nie čiastočnú náhradu škody...
      zbaliť

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    nie je poškodená v PZP sa vypláca tzv. skutočná škoda...t.j. ak si dala auto opraviť novými dielmi alebo novšími súčiastkami... poisťovňa to vidí ako technické zhodnotenie auta... ak jej rozdiel doplatíte je to len a len na vás a vaša dobrá vôľa... v podstate ak by jej poisťovňa zaplatila 510 € jednalo by sa o bezdôvodné obohatenie... (je to kruté ale je to tak...) napr. amortizácia je len u nás a v ČR v okolitých štátoch plnia z PZP v nových cenách diely aj prácu...
    preboha amortizácia je aj v čechách, akurát sa uplatňuje v opodstatnených prípadoch ( ktorých je veeeľmi málo), Na slovensku poisťovne ešte masovo okrádajú poškodených tak ako sú zvyknutí za posledných x rokov - teda ak sa poškodený nechá obrať, Ak by sa všetci poškodení bránili, tak amortizácia by neexistovala ani u nás...

    nedostatočné plnenie z PZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.