Zavrieť

Porady

Vystavba kanalizacie v obci - napojenie

Zdravim,

V nasej obci momentalne (konecne) buduju kanalizaciu. Mam otazku ohladom napojenia. Dostalo sa mi totiz do usi, ze firma ktora buduje kanalizaciu spravi len "hlavne tepny" pod verejnymi komunikaciami, ale pripojky k svojmu domu si musi vykopat kazda domacnost na vlastne naklady a vlastnymi silami?? Dost ma to sokovalo a zda sa mi to uplne odveci.

My napr. budeme musiet kopat cca 25 metrov k najblizsej pripojke, navyse ciastocne aj cez susedov pozemok.

Takze sa chcem opytat ci je to naozaj tak, ze o pripojenie domu ku kanalizacii sa musi starat kazdy sam? Alebo by to mala spravit firma ktora buduje kanalizaciu v obci??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Každý sám ....

    Vy budete kopať cca 25 m ....iný zasa 10 m ........ďaľší trebárs 50 m....
    Nebolo by to férove ani k jednému , hlavne pre obec ...

    Poznámka :
    Sorry za názor .....ale od veci je také myslenie , zmýšľanie ako máš Ty .....šokuje ma to ...

    P.S.:
    Mali by ste byť radi , že sa obec postarala o kanalizáciu...aspoň nebudete po latrínach vysedávať ....
    wagner Môj názor je ten, že obec by mala vykopať na obecnom pozemku prípojku aj za cenu, že vlastník tieto náklady uhradí obci. Niekedy nie je v silách a možnostiach vlastníka nehnuteľnosti si tieto výkopy zabezpečiť. Samozrejme, po vlastnom pozemku na vlastné náklady a so svojim zabezpečením. Juraj, iný pohľad na tieto veci má človek z dediny, ktorého sa to týka a človeka, ktorý sa o to nemusí starať alebo má iné možnosti zabezpečenia.
    buchač .....a tvrdím snáď niečo iné ????????

    Smozrejme , že centrálny rozvod obec .
    Jednotlivé prípojky každý sám ...a na to som narážal , že vzdialenosti sú rôzne ....

    wagner ....ja mám oba pohľady ...
    Na jednej strane sa nemusím starať ( panelák ) ...
    Na druhej strane sa starám dosť ( chalupa ) ...

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    U nás sa minulý rok dokončila kanalizácia a každému osadili šachtičku na pripojenie pred pred oplotenie na pozemku podľa toho, kde mal septik tak ,aby sa mohol čo najlepšie napojiť a aby mu to aj spádovo vyšlo .Ale cez pozemok si každý kopal sám aj kupoval rúry ,kolienka a iný material čo potreboval.Tak ako hovorí buchač niekto kopal meter niekto dva iný aj 25.
    buchač ....bežná prax .....

    Veď niekto má pozemok krásne rovnučký a ten druhý má nasadené povedzme stromy ...
    Možností je neúrekom a takáto jednotnosť pre všetkých je spravodlivá ..

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tiez sme si akurat davali robit projekt,ideme sa pripajat na verejnu kanalizaciu. Ale my mame kazdy pred domom vybudovanu sachticku,takze to bude celkom v pohode,kopania nebude az tolko.
    Pripojky si buduje kazdy sam na vlastne naklady. Nezabudni ze potrebujes dolozit aj vypracovany projekt predtym,ako zacnes s kopanim.

    Od starostu sme sa dozvedeli, ze mame stastie,lebo dalsie ulice uz budu bez sachticiek k jednotlivym domom. Vraj to zakon neprikazuje,jednotlive sachticky boli robene s dobrym umyslom,ale vraj sa to zneuzivalo a ludia sa napajali nacierno.

    Takze si neviem predsatvit to "kocurkovo" ked kazdy majitel nehnutelnosti bude rozkopavat desiatky metrov ciest,chodnikov a krajnic...

    Vystavba kanalizacie v obci - napojenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.