Zavrieť

Porady

v čom aké uspechy ste dosiahli v podnikaní

sledujem v dnešnej dobe ,že v akom podnikaní sa ludom darí. Mohol by som sa spýtať vás skúsených odborníkov na podnikanie v čom si myslíte že je najlepšie ako nováčik podnikať ? stačí čo i len malé podnikanieaby som vedel kám sa vybrať a akou cestou.. je lepšie predávať vyrábať alebo ponúkať nejake služby ?? čo je podľa vás najlepšie .. alebo pre tých skúsených a úspešných v čom ste ako prvý krát začali ?? v čom sa vám ako prve darilo ??

za každý rozumný príspevok vám vopred ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    začni v tom, v čom si dobrý.
    v čom sa mi ako prvé darilo? kúpa + predaj pc a príslušenstva v 89 - 91 . ale to bol vtedy klondajk a nenasýtený trh.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bujonix ja som dobrý v obrábaní železa len v tom je problém že zákazky su málo a konkurencia veľká
    kobolcs to je len vyhovorka, ked by neboli peniaze tak u nas nepramavaju luxusne auta v hojnom pocte ci rodinne domy pre princov aj okresoch kde je nezamestnanost nad 30%. Samozrejme musis odovzdavat 110% robotu co asi ano,ze?

    Úloha 1: zacieliť si výrobu a reklamu na užšiu skupinu ľudí ktorí majú prácu pre teba a mozu ta dovolit, ostatnich ignoruj/nevenovaj im cas.
    Zrus reklamu typu "kovoobrabanie tel cislo" zakaznika nezaujima co ty robis ale hlada riesenie na svoj problem reklama moze byt "Narezeme na milimetre presne kazdy kov a plech. "
    taiko nehladaj zakazky, ponukaj sluzbu, zakazky sa potom budu hrnut
    bujonix naozaj skvelá poznámka ďakujem kobolcs máš naozaj pravdu stačia ti uplne traja odberatelia čo ti budu dávať fušky a ty ani nebudeš stíhať a ešte ked si dáš záležať na práci a budu mať o dalšie služby tak to bude naozaj skvelé naozaj si vážim tvojho veľmi múdreho príspevku
    bujonix taiko aké služby máš namysly ??? že ponukaj služby a že potom zákazky sa budu hrnuť ??
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    účtovníctvo, audity - od 1994
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bujonix účtovníčka zo mňa už asi nebude ale vidím že tebe sa darí a že ťa to baví
    marjankaj Alebo skús niečo s počítačmi, ako firma ESET. Tým to ide. A tiež začínali od nuly.
    marjankaj Alebo niečo ako Andrej Babiš.
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Babi%C5%A1
    marjankaj Alebo sa opýtaj týchto.
    http://www.topky.sk/cl/10/1348222/To...luje-im-Babis-
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bujonix no hladám spôsob.. určite doma sedieť nebudem ako moji rodičia a zvyšok rodiny . chcem v živote niečo dosiahnuť a nechcem živoriť ako polovica slovákov .. a to že sa chcem informovať o niečom a dozvedieť sa viac nieje nič zlé.. ved preto sa vytvorila aj táto stránka
    marjankaj Myslíš akože PORADA?
    To bolo kvôli tebe? Tak to by som do Richarda nepovedal.
    bujonix
    bujonix ja ti ani trocha nechápem
    julysak Aj ty si si myslel, že to Riško kvôlivá prachom ??????????????
      zbaliť

    Richard je teraz online Richard

    admin Richard
    Napíšem podobnú odpoveď ako srska.

    Rob to čo ťa baví. Ak ťa to baví, budeš v tom aj dobrý a lepšie zdoláš aj prekážky ktoré sú súčasťou podnikania.
    Motiváciou by určite nemali byť len peniaze, hoci pre niekoho je možno aj samotné zarábanie peniaze "hobby" a na forme ich získania mu nezáleží.

    Sám si zúž výber na tieto veci a z toho začni posudzovať čo má význam, do čoho sa pustiť.
    Trh je už vo väčšine vecí obsadený, ale nájdu sa aj nové oblasti. Nové však znamená ešte väčšie riziko ako už overené podnikanie.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Ono dnes už nie je podnikanie o tom,že ČO ,
    ale v prvom rade o tom KDE .

    Idealne na akekoĺvek podnikanie /služby,predajne/ su satelitné mestečka okolo
    10000 obyvateĺov, s priľahlými spádovými oblasťami, tam su vyhodnejšie podmienky na prenájom,prip.kupu nehnuteľnosti na podnikanie.

    A ĺudia maju rovnaké potreby ako vo väčších mestách,či v metropolách.
    Naposledy upravil Indeed : 25.06.13 at 05:19

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Pises, ze si kovoobrabac. Ponukaj to co tu este nie je. Napr vsetci kovoobrabaci obrabaju, vrtaju, zvaraju, frezuju, ale mozno nik nevie vyvrtat dieru do obluka, ci vysustruzit sesthran. Aby som to naadaptoval na Tvoj pripad. Niekedy to je tak, ze Ti staci kupit, specialny noz do sustruhu a vies zrazu urobit nieco, co nikto iny nevie. Pozri si v googli napr "special metal manufacturing processes".
    Mozes ist aj napr na nejaky kurz a naucit sa nieco, co vie len malo ludi.
    Mozes si kupit si nejaky specialny nastroj, ktorym vies poskytnut nejaku specialnu sluzbu. napr magneticku vrtacku velkych otvorov do zeleza. Nikto si taky nastroj nekupi, lebo potrebuje nieco urobit jednorazovo, a preto zavola Teba, lebo ten nastroj mas a vies mu vyvrtat par otvorov na kabelaz v jeho plechovej garazi.

    Moznosti je dost, ale naozaj Ta to musi bavit. Iba tak vies do toho vlozit potrebnu energiu, ktora je na rozbeh a chod podnikania potrebna a ktora Ti pomoze preklenut pripadne zle casy.

    Ja len teoretizujem,. ale niektori skutocni podnikatelia tu na porade by asi vedeli rozpravat. Napr taky misoft mam dojem, ze robi nieco s kovmi.
    Naposledy upravil taiko : 25.06.13 at 08:29
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srska začať skromne a časom sa dopracovať k špéciám
    taiko tak tak. inac to videjko je cool.
    bujonix no naozaj Ďakujem za takýto komentár.. podstate máte pravdu všetci ja som chcel podnikať ale nevedel som v čom a podnikať v tom čo viem čo ma baví podľa mňa je naozaj skvelé a ako hovoríš taiko ked budeš mať nejaký extra stroj čo nemá nik v okolý tak si iný pán... šak len keby že máš taký stroj ako je na tom videu tak naozaj by sa ti prvom rade robota ulahčila a veci by boli určite presnejšie ako ked to máš odrezať s flexou.

    naozaj som nečakal takéto príspevky pretože som si myslel že si začnete robiť srandu ale naozaj to beriete ako samozrejmú vec a za to inšpiratívne video veľmi Ďakujem

    a zistil som aj že jasné že zo začiatku sa mi v tom nebude dariť ale keď budem makať kvalitnú prácu ľudom sa to zapáči oni si budu hovoriť že chod tam fero on ti to odreže presne alebo on ti to spravý tak ako chceš

    naozaj Ďakujem za vaše príspevky
    taiko nikde nie je napisane, ze sa Ti nebude darit od zaciatku
    bujonix a možem sa spytať ako nájdem nejaký kurz aby som sa mohol ísť k niečomu priučiť ?? ako mám hˇadať tie kurzy ,??
    taiko hmmm, no to musis vediet Ty comu sa chces priucit. Vo vseobecnosti, daj si do googla najprv napr. "nove metody kovoobrabania, presneho rezania, vrtania, sustruzenia". Alebo tak nejak. Dozvies sa co je k dispozicii, potom si vyberies co chces a na danu temu si budes hladat training.
    Vies nejake reci? Vacsina progresivnych metod, sposobov je najskor popisana a pouzita v cudzine a teda materialy su v cudzej reci.. Mozes zacat aj tak, ze sa najskor zamestnas u niekoho, kto taketo veci uz robi a stanes sa najlepsim na Slovensku. Ked buds najlepsim a najziadanejsim, budes aj dobre platenym, nuz a potom sa mozes osamostatnit.
    Ak mas prostriedky k dispoziicii teraz, tak sup sup na kurzy do zahranicia.
    http://www.zvarskola089.sk/
    http://www.drc.sk/
    http://www.rofin.com/en/service/training/
    http://www.lz-kamen.de/index.php/schulung.html

    mozes skusit aj kontaktovat misoft-a, Mozno Ti bude vediet poradit
    Indeed ..prečo práve 089 zváračska škola ??
    taiko neviem, To bol len priklad, prva co som nasiel. Vies o nejakych inych kurzoch, skolach pre bujonixa?
    Indeed moj nazor je ,že podnikanie v strojárstve nie je pre absolventov, ale pre profesionalov, ak by som do toho mal isť tak len z menšou halou, nožnicami na plech,a ohraňovacím lisom,prip.paliacim strojom aby som vyrábal vyrobky z kovu pre veĺké firmy v kooperácii. A to by stalo na začiatok takých niekoľko desaťtisíc euro až po niekoľko 100 tisic euro za toto vybavenie...
    Na služby občanom tohto typu /brány ,ploty, by som sa zvysoka mohol vykadiť,ja som také niečo už skušal, mal som material "zo starych zásob "
    takže som mohol spraviť za super ceny !!! a títo dedinskí magori išli do stavebnín tamnakupili material za extra vyšpičkované ceny,doma naštartovali TRIODYN-u so 4 kW motorom a celý deň zvárali , a urobili si svojpomocne čo potrebovali, aj keby odo mňa to mali 3xlacnejšie, takže tak.
    Občania su nedoprajní a vychytralí, a na nejaký profit z toho,že ja mam nejaké špičkové náradie a preto ma hned budu všetci volať, by som sa moc nespoliehal...
    taiko A ako sa stal profesional profesionalom? Vypadol z NC stroja? :-) Okrem toho, pisal som niekde, ze bujonix musi poskytovat sluzby len obcanom?
      zbaliť

    v čom aké uspechy ste dosiahli v podnikaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.