Zavrieť

Porady

Nevhodne spravanie zamestnavatela voci zamestnancovi na PN

Dobry den moj zamestnavatel ma chce po navrate s PN presunut na inu pracovnu poziciu ktora je horsie platena tzv. B platova kategoria ma na to podla zakona pravo? a este jedna otazka k tomu zamestnavatel si nesplnil povinosti voci Soc. poistovni neodoslal moj papierik na marodku a ja som bol tym padom ukrateny o celomesacnu marodku na ktoru musim cakat do dalsieho mesiaca vynikly mi tym skody viz. nezaplateny Tel.ucet a podobe za odpoved dakujem
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Kedy si odniesol zamestnávatelovi potvrdenie o začiatku PN, príp. tzv. prechodku, ak PN trvá dlhšie ?
Aké pracovné zaradenie máš v pracovnej zmluve ? Zodpovedá nové zaradenie tvojej súčasnej pracovnej zmulve?
Tomas Novotny V zmluve mam skladovy zamestnanec no zmenou pozicie pridem o znacnu cast bonusu a potvrdenie som zamestnavatelovi doniesol 15 den v mesiaci
Katy a R čo sa týka toho potvrdenia (papierik) - tak si odovzdal neskoro - čiže tie dávky zo SP budú neskôr ..
veronikasad Aké potvrdenie ? Ukončenie PN-ky alebo prechodku ? Ak prechodku, prečo tak neskoro ?
veronikasad Zodpovedá nová pracovná pozícia pracovnému zaradeniu v pracovnej zmluve ?
Tomas Novotny V zmluve mam skladovy zamestnanec no nezda sa mi celkom legalne ked ma prehodi na inu poziciu horsie platenu bez dovodu hned po marodke
veronikasad Ak nová pracovná pozícia má názov skladový zamestnanec, je to legálne a nič s tým neurobíš. Nemôže ti však zamestnávatel siahnuť bez tvojho súhlasu na základnú zložku mzdy (hodinovú a mesačnú mzdu). Premie a ostatné príplatky nad rámec ZP sú nezaručenou zložkou mzdy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Prvých 10 dní platí zamestnávateľ, potom odstupuje doklady do SP. SP má uzávierku dávok cca 10. v mesiaci.
    Preradenie na inú prácu je možné, za určitých podmienok, napr. zdravotný stav, a so súhlasom zamestnanca. Bez jeho súhlasu len v niektorých prípadoch .

    Nevhodne spravanie zamestnavatela voci zamestnancovi na PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.