Zavrieť

Porady

Hranica križovatky a neoprávnena pokuta od obecnej policie

Zdravím poradaci
Dostal som pokutu od obecnej polície za parkovanie pred križovatkou vo vzdialenosti kratšej ako je 5m , problém je v tom že podla obecnej polície je hranica križovatky zvisla dopravná značka(daj prednosť vjazde) a až od nej sa rata 5 m , lenže v zákone sa nič nehovori o zvislých dopravných značkách len o vodorovných a tam kde nie sú tak kolmica na os vozovky .

Prikladám fotku križovatky...v čase pokuty som stal zarovno zo značkou ktorá je od hlavnej cesty vzdialená 15 metrov

Ako ďalej postupovať ?

P.S. obecnú políciu mame pol roka a už hrajú "formu"

Ďakujem za rady .
Fotografia0151.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Obecná polícia by sa mala naučiť pojem "hranica križovatky".
    Hranica križovatky sa neurčuje zvislou dopravnou značkou.
    Hranicou križovatky miesto vyznačené vodorovnou dopravnou značkou "Priečna súvislá čiara", "Priečna súvislá čiara so symbolom Daj prednosť v jazde!" alebo "Priečna súvislá čiara s nápisom STOP"; kde takáto vodorovná dopravná značka nie je, hranicu križovatky tvorí kolmica na os vozovky v mieste, kde sa pre križovatku začína zakrivenie vozovky.

    http://www.sklarcik.sk/index.php/pra...emavky/25.html
    a
    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...tnej-premavke/
    §2, písm. e)

    Pokiaľ si ešte pokutu nezaplatil, vzes námietku voči udelenej pokute a operuj uvedeným zákonom 8/2009 - inak by sa to dalo považovať aj ako zneužitie právomoci verejného činiteľa (pretože obecná polícia je ako verejný činiteľ) a toto zneužitie je trestné. Môžeš podať aj podnet na prešetrenie postupu obecnej polície na MV - http://www.minv.sk/?obecne_policie - oni majú totiž právomoci na ich kontrolu (a ako dôvod okrem nesprávne udelenej pokuty môžeš uviesť i nekompetentnosť a odbornú nespôsobilosť príslušníkov obecnej polície).
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko ...hm.....a toho čo stojí na fotke v protismere OP nerieši?
    pafendorf Ďakujem misoft za informácie, praveže som už pokutu zaplatil a kedže ja som si nebol istý na 100% že mam pravdu , tak som sa obával že to posunu na DI a dostanem ešte väčšiu pokutu...

    Pre mareko : Samozrejme, riešili nás obidvoch
    misoft Ale aj tak môžeš podať podnet. I keď si pokutu zaplatil (teda de facto si priznal) - ešte môžeš dosiahnuť, aby sa nimi zaoberalo MV - jednoznačne prekročili svoje právomoci tým, že pokutu udelili neoprávnene a v rozpore so zákonom o cestnej premávke.
    A tiež, že výkon ich služby je nekompetentný, neodborný a odporujúci zákonom.

    Môžeš tiež priložiť, že veľmi pochybuješ o ich odbornej spôsobilosti na výkon služby obecného policajta.
      zbaliť

    Hranica križovatky a neoprávnena pokuta od obecnej policie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.