Zavrieť

Porady

..."Kto to dieťa čičíka?"..

..naozaj nič nie je zaujímavejšie na nedeľné popoludnie, ako zapnúť telku a práve, keď beží relácia Občan za dverami"...a prečo?..
..preto, že sa môžete akurát tak dobre rozčúliť na tento štát!...
...v popredí je dieťa...a matka, ktorá sa o neho celodenne stará, býva u rodičov a náhodou sa rozhodne presťahovať sa k priateľovi-otcovi dieťatka...matka poberá rodinné prídavky na dieťa a rodičovský príspevok v mieste bydliska..po presťahovaní musí všetko zrušiť a nahlásiť sa k dávkam v novom bydlisku-čo je teda hlúposť, lebo aj tak tie dávky vypláca štát-slovensko..a to nie je všetko...otec dieťatka, ktorý na slovensku zarobil dákych 300€ sa rozhodol rodine prilepšiť a tak odišiel za prácou do čiech, kde môže zarobiť 500€..a to nemal robiť, pretože slovensko ako veľmi vyspelý štát, striktne sa držiaci európskych zákonov, zastavilo matke všetky dávky, prislúchajúce jej z titulu matky a opatrovateľky dieťatka a nariadilo otcovi, aby si o tieto dávky požiadal v krajine, kde odvádza dane-no a zlatý klinec- matka s deckom zostali bez haliera doma,pretože dávky sa zastavili a je potrebné čakať dákych 60 až 90 dní, kým sa česká strana rozhýbe a vydá nariadenie, či otcovi dávky prizná, alebo nie!..(nejdem sa rozpisovať o dokladovaní tejto žiadosti,naozaj okrem veľkosti topánok všetko)
(ak prizná, je to ďalších 60 dní na vyplatenie z českej strany, ak neprizná, tak zase 60 dní na podanie žiadosti na slovensku a 60 dní čakania na vyplatenie)
...k vyjadreniam kompetentných pracovníkov úradu práce by som musela použiť nadávky, hodné kočiša v stredoveku..tí totiž namiesto, aby matke pomohli situáciu preklenúť, preposlali ju k tretím sektorom (bližšie neidentifikovali-kam má ísť)-ako žobráčku a na dôvažok k nej poslali sociálnu pracovníčku na kontrolu, či a ako sa o dieťa stará...príde mi to ako čistý hyenizmus!..hnus!..
...a čo je na tomto prípade najlepšie, presne takto dopadla aj priateľka môjho syna, keď on odišiel za prácou do čiech...
..nikto z kompetentných pracovníkov tohoto skorumpovaného štátu sa nepostaral, aby dieťa malo čo jesť, keď sa už stala situácia, že otec je nútený opustiť rodinu pre pár eur navyše na prilepšenie,ale ešte ju, podľa zákona o rodine , potlačíme do zeme!..kontrola starostlivosti o dieťa, sociálna pracovníčka a zákon!..
..no a argumenty na príslušnom úrade?..každá jedna múdra stolička iba pomrdne plecom a povie, že ona sa iba drží litery zákona!..
..a tak, pán premier a všetci, ktorím tak veľmi záleží na našom sociálnom štáte, choďte do čerta!..a smažte sa tam pri peci na grile a myslite na to, že budúce generácie vás preklajú horšie ako ja a všetky tie matky, ktoré ste dostali do situácie, keď necháte deti hladovať a žiadať ich o pomoc od starých rodičov-lebo inak si nepomôžu, tak, ako matka z relácie, ako moje vnúča a tisíc ďalších...
...ak som sa vám zdala impertinentná, tak sorry,a ani slovensko si u mňa nezaslúži veľké "S"...
...ale, je to tak!..a, nenašla som vhodnejšiu rubriku, kam by som toto vyliala...nechcem odpovede, ani konštatovania..len-možno sa niečo zmení..neviem, kedy, ale možno..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ..no a argumenty na príslušnom úrade?..každá jedna múdra stolička iba pomrdne plecom a povie, že ona sa iba drží litery zákona!..
    Zaujímavé je ale , že cigáni ( nie romovia ) tú literu zákona poznajú a využívajú , čo sa len dá ....

    Nevraviac už o politikoch , ktorí si robia to PR v poslednej dobe všade ...

    Jeden názor z netu :

    Smer s Robom na čele robí PR, kde sa len dá. A bohužiaľ im treba uznať, že to robia dobre a na cieľové skupiny to dlhodobo zaberá.

    Viď. posledné nešťastie s horolezcami. Zapneš TV a viac než lokálne zábery hôr a ľudí z "miesta činu" ergo Pakistanu vidíš ksichty všakovakých ministrov a premiéra. A všetci do jedného so slzou v oku pevným hlasom prehlasujú, ako je ich odbor pripravený naštartovať a riešiť krízovú situáciu na 110%.
    Pritom samozrejme sa o žiadnu reálnu krízu nejedná, bohužiaľ otázky života a zdravia už boli v tomto prípade dosť jednoznačne "zodpovedané".
    Ide už "len" o transport, i keď značne smutný.

    ..."Kto to dieťa čičíka?"..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.