Zavrieť

Porady

ukoncenie zmluvy na dobu urcitu a tehotenstvo

Dobry den,
som zamestnana na dobu urcitu druhy krat (1x-sept.2011, 2x-sept.2012). Predtym som bola zamestnana 2 roky vkuse u roznych zamestnavatelov. Som tehotna, termin porodu je vo februari. Chcem sa spytat, ako mam najefektivnejsie vyriesit situaciu, aby som nebola "stratova", kedze predpokladam, ze mi zmluvu v sept. uz nepredlzia. Mozem ist na PN? Bude mi vyplacane nemocenske? Budem sa musiet niekde hlasit, prip. si nieco platit? Ako to bude s materskou?
Dakujem za odpovede.
i.
veronikasad Bola si tehotná v čase skončenia prac.pomeru ? Kedy skončil pracovný pomer ?
1ivanka Ano.som tehotna.prac.pomer konci v septembri.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Dní poistenia máš dosť ... takže nárok na materké budeš mať - platí pre teba ochranná lehota 8 mesiacov . VZ sa ti bude počítať z roku 2012 (ak sa medzitým nezamestnáš.
    to isté DPN ..
    ja by som skúsila aj materskú z dvoch poistení (dobrovoľne sa poistiť teraz) - ale možno máš dostatočný VZ v terajšom zamestnaní..?
    Naposledy upravil Katy a R : 15.07.13 at 12:15
    Kedze si na dobu urcitu, tehotenstvo ani PN neoddialia koniec pracovneho pomeru. A verim aj, ze ako tehotna je problem najst si nove zamestnanie. Na PN mozes ist, zarucis si tym prijem, pokial budes este v ochrannej lehote. No nepracovanie ti moze narusit vyplacanie materskej...
    Mila123 nesúhlasím, Petra, zavádzaš......
    petra.foltanova ako nezamestnana nemusi splnat dobu VZ pred vyplacanim materskej. ak mas iny nazor, mozes ho kludne pridat, rada sa priucim. toto je len moj nazor.

    ukoncenie zmluvy na dobu urcitu a tehotenstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.