Zavrieť

Porady

Môžem ukončiť svoju dohodu so zamestnávateľom kedy chcem ja?

Pracujem na dohodu ako účtovníčka na 16 hodín týždenne. Prácu ale prestávam zvládať, pretože mám na ňu veľmi málo času. Dozvedela som sa tiež, že si za mňa hľadajú náhradu. Chcela by som svoju dohodu čím skôr ukončiť, no som tam jediná takáto "administratívna pracovníčka", ktorú využívajú nielen na účtovníctvo, ale na všetko. Dnes je 3.7. a chcela by som ju ukončiť k 31.7. Ak to poviem zamestnávateľovi zajtra, môže ma nejako prinútiť, aby som ostala, kým si nenájdu náhradu? Poprípade som nejak viazaná tam ostať, pokiaľ mám dohodu do 31.12.2013?
Ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš oznámiť ukončenie dohody s 15dňovou lehotou. Takže ak dnes zajtra im preukázateľne odovzdáš /oproti podpisu alebo pošleš doporučene poštou Ukončenie k 31.7., tak týmto dňom tvoja dohoda končí. Vzhľadom na 15 dní, môže to byť aj k 20.7. (napr.).
    Lenka989 Prepáčte, nechcela som Vám napísať súkromne, myslela som si, že sa to tu zjaví. Ešte raz ďakujem.
    Lenka989 A prosím Vás, to ukončenie s lehotou 15 dní je v nejakom zákone?

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Zákonník práce
    § 228a
    Dohoda o pracovnej činnosti
    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    (2) Dohodu o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

    (3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka989 Ďakujem, no ja pracujem na dohodu o brigádnickej činnosti študenta, 15-dňová lehota platí pre všetky dohody?
    kn-alka áno, aj tam platí 15-dňová lehota
    http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...013-a.html#227
    Lenka989 ďakujem.
    mondes Prosím Vás, chcem si ujasniť tú výpovednú lehotu. Ak by nastala sittuácia, že musí byť výpovedná doba, tak to znamená čo? Normálne ešte 15 dni chodí zamestnanec do práce, alebo musím mu tých 15 dní preplatiť, alebo ako sa to rieši v praxi z pohľadu mzdára? Ďakujem pekne.
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No môžeš skončiť aj kedy chceš bez dohody. V tomto prípade však počítaj aj s o sankciami, ktoré si môže zamestnávateľ voči tebe uplatňovať.
    Naposledy upravil marjankaj : 03.07.13 at 07:52
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lenka989 Marjanka ja myslím normálne pracovať do konca mesiaca. Konkrétne chcela by so pracovať len do konca tohto mesiaca a poviem to v práci zajtra. (4.7.) Dúfam, že to bude stačiť.
    KEJKA nestačí povedať, priprav si písomne výpoved, napíš tam že k 31.7. a daj si podpísať prevzatie.
    Lenka989 Ups, pardon, Marjan :-).
      zbaliť

    Môžem ukončiť svoju dohodu so zamestnávateľom kedy chcem ja?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.