Zavrieť

Porady

Oprava terasy ktorá je zároveň strechou

Mám terasu zapísanú ako príslušenstvo bytu v zmluve o prevode vlastníctva bytu. Zároveň je to aj spoločná časť domu, lebo je to zároveň strecha. Terasu k bytu som kúpil s pochôdznou dlažbou. Kvôli zatekaniu do spodného bytu príde správca alebo spoločenstvo vlastníkov, dlažbu vybúra, opraví izoláciu strechy a potom hovorí : pochôdznu vrstvu si teraz oprav - vybuduj znovu znovu na svoje vlastné náklady, lebo je to tvoja súkromná terasa. Toto sa môže zopakovať aj viackrát ak strecha znovu zateká. Takže správca alebo spoločenstvo vlastníkov mi môže opakovane zničiť súkromný majetok a ja to musím strpieť a za vlastné náklady znovu vybudovať. ??? To snáď máme takéto zákony ??? Pritom sa do fondu opráv platí aj za plochu balkónov, loggií a terás , aj ked , čo je myslím logické, znížená sadzba oproti vnútronej ploche bytov.
A čo takto nejaká ochrana súkromného vlastníctva a súkromného majetku garantovaná ústavou SR ??? Také nič neplatí ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No správca nemá pravdu.
    1) Ako správca (z poverenia) zodpovedá za údržbu bytového fondu - teda izoláciu musí urobiť - to je hradené z FO.
    2) Pretože terasa je zároveň "strechou" bytu pod ňou, musí logicky vykonať demontáž dlažby (teda tvojej plochy) - logicky teda musí poškodiť tvoj majetok. Vyjadrenie, aby si si to na vlastné náklady spravil sám neobstojí - dlažbu (teda tvoj majetok) musí dať do pôvodného stavu - inak by sa to mohlo klasifikovať zo strany správcu ako poškodzovanie cudzej veci, nehospodárne nakladanie s cudzím majetkom. Preplatiť by sa to tiež malo z FO (dlažba je totiž súčasťou strechy).

    Inak z Ústavy:
    čl.20
    čl.21/1

    Oprava terasy ktorá je zároveň strechou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.