Zavrieť

Porady

Ako zaúčtujem faktúru, ktorá bola uhradenou druhou faktúrou?

Viete mi niekto poradiť s takou vecou že: prišla faktúra za telefón, ktorá nebola uhradená, ale zaradená do účtovníctva áno. Následne prišla ďalšia faktúra, v ktorej bola suma aj z tej prvej aj suma za ďalší mesiac, ale tá už bola uhradená. To znamená, že kvázi bola uhradená aj tá prvá v tej druhej, ale ako to mám zaúčtovať, lebo teraz mi tá prvá svieti ako nevyplatená. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ja by som tú úhradu druhej faktúry rozdelila na 2 a časť úhrady by som spárovala s prvou faktúrou a zvyšnú časť druhej faktúry by som nechala, len by om opravila výšku v záväzkoch tej druhej fa, aby to sedelo s úhradou.
    Timush Čiže výpis, kde to bolo platené, dám istú časť na tú prvú faktúru a zvyšnú časť dám na tú druhú, a hodnotu tej druhej prepíšem, len za ten jeden mesiac, dobre rozumiem?
    mondes Z tej druhej odrátaš sumu rovnajúcu sa prvej faktúre a spáruješ úhradu s prvou faktúrou. A v záväzkoch ssi opracvíš výšku tej druhej faktúry, aby ti sedel ten zvyšok úhrady so záväzkom. Dúfam, že chápeš.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    áno, často sa stretávam s faktúrami od operátora, kde je v rámci sumarizácie úhrad uvedená suma nielen aktuálnej faktúry, ale i nedoplatkov za predchádzajúce... preto kontrole a obsahu faktúr treba venovať pozornosť, aby sa nestalo to, čo v tomto prípade - zaúčtovala sa nie suma faktúry, ale rekapitulácia neuhradených faktúr.... to znamená, že treba zmeniť sumy účtovania faktúry za správne sumy.

    dodatok k otázke v komentári
    ... všetky možnosti úprav sú limitované - dané programom, ktorý používaš... ak u neplatcu náhodou nahodím jednu faktúru 2x, tak ju jednoducho vymažem a urobím prípadnú korekciu úhrady na základe VS a nič nemusím riešiť
    Naposledy upravil Stefan2005 : 09.07.13 at 16:57
    Timush Mám teda spraviť to, čo som odpovedala na komentár od mondes??

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zaúčtovala si teda obidve? Ak áno, jedna je tam naviac. Ale určite na tej druhej je len info o neuhradení tej prvej. Toto prosím doplň, ako si to účtovala......

    Timush (Dnes 18:25) Zaradila som do účtovníctva obidve. Druhá prišla so spočítaním tej starej aj novej dokopy a tak bola aj uhradená

    Vystornovala by som na tej druhej tú info,o neuhradení prvej (,to nie je doklad, ktorý treba zaúčtovať) ostalo by teda len účtovanie ďalšieho mesiaca a úhradu(časť) by som priradila k tej prvej. Samozrejme ak ste platiteľmi dph, treba podať DDPlebo ste si uplatnili viac, ako ste mali.
    Naposledy upravil Tweety : 09.07.13 at 15:44
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Timush Zaradila som do účtovníctva obidve. Druhá prišla so spočítaním tej starej aj novej dokopy a tak bola aj uhradená.
    Timush Nie sme platiteľmi dph. Takže sumu na výpise rozdelím medzi obidve faktúry a druhú prepíšem na sumu, len za ten druhý mesiac čo bolo že?
    Tweety Myslíš úhradu? Áno, jednu rozdelíš na obe faktúry.
    Timush Nebola som si istá. Veľmi pekne ďakujem moc mi to pomohlo
    mondes Presne tak.
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    si si istá, že to druhé, čo si účtovala je faktúra? Nie je to len príloha k faktúre - informácia - stav Tvojho účtu, kde je nová + stará neuhradená faktúra?
    Timush Prišlo to ako faktúra, kde boli obidve čiastky dokopy.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Pochybujem, že by telefónna spoločnosť vystavila dvakrát tú istú faktúru a aj dvakrát odviedla DPH.
    Timush Prvá prišla ,,normálna,, a druhá prišla ako súčet tej prvej + ten daný ďalší mesiac.
    Tweety Doplnila som pôvodný príspevok, odpoveď prosím pozri.

    Ako zaúčtujem faktúru, ktorá bola uhradenou druhou faktúrou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.