Zavrieť

Porady

Silne piskanie v uchu.

Ahojte
tak piskanie sa presunulo uz len do jedneho ucha, uz par dni je to kolisavy ton (nie ako predtym ked bol staly) a priblizne sa zhoduje s rychlostou tlkotu srdca (ako keby som pocula tlct srdce ale len ako piskot)...

Stretli ste sa s tym niekedy? a ak ano tak ako ste to riesili?
Naposledy upravil snehulienka17 : 18.07.13 at 18:39
legolas ..keďže si začala aktívne športovať, tak pri nejakom cviku ak si sa rozcvičovala sa ti mohol niektorý stavec krčnej chrbtice buď pootočiť, alebo vybočiť na stranu a tým ti tlačí na čast miechy , tým sa prenáša to pískanie v niektorom uchu , bolo by najlepšie, ak by si išla k odbornému lekárovi / neurológ/ aby ti urobili CT krčnej časti chrbtice...alebo sa môže jednať o zúženie cievy do hlavy a tým sa ti to prejavuje v uchu ako pískanie, nakoľko píšeš, že sa ti dvihol tlak...
dusansl Príjemný deň prajem,
otázka daná na toto fórum s podobným obsahom žiaľ nie je ojedinelá. Opakuje sa sa so železnou pravidelnosťou. ZA veľmi znepokojujúci zjav považujem, že sa s ňou stretávam u stále mladších vekových kategórií. Ako Vám ktosi napísal , áno je to vysoko pravdepodobne Tinitus. Tak s týmto problémom budete po lekároch behať celkom zbytočne. Spôsobujú ho zvýšené prietoky krvi v mozgovom riečisku, pod zvýšeným tlakom. Prietok krvi pod tlakom je doprevádzaný ,,zvukovým efektom-šumením" Vašej krvi v cievach mozgu, ktorý zachytáva jedna časť vnútorného ucha..
Tento stav signalizuje začiatok vážnej zdravotnej komplikácie. Nanešťastie , príliš mnoho ľudí toto varovanie ignoruje alebo podceňuje, pričom porgnóza vývoja bez radikálneho riešenia je nepriaznivá. Viac sa dočítate v mojom dávnejšom príspevku ,,TINITUS" Pekný deň praje dusansl
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    choď čo najrýchlejšie k lekárovi,pokiaľ to je akútne,ešte môže zabrať liečba.Nechcem ťa strašiť,ale priprav sa aj na takú možnosť,že to už neprestane.
    https://sk.wikipedia.org/wiki/Tinitus

    1Zuza je offline (nepripojený) 1Zuza

    1Zuza
    Ten "tinitus" mám aj ja, už žiaľ chronický - viac ako rok . Odporúčam určite návštevu ORL, neurológa, CT a pod. a to čím skôr - ORL by mal odporučiť hospitalizáciu za účelom "infúznej" liečby. Jedná sa aspoň o 10 infúzii. To som absolvovala aj ja, žiaľ bez zlepšenia, ale viem o ľuďoch, ktorým táto liečba pomohla.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Tiez mi huci- pisti.....do spitalu....pre toto nikdy,neverim ze to pomoze......co davaju ake infusky....
    1Zuza Tak pre to, aby mi ten tinnitus prestal, by som spravila čokoľvek /pretože som skončila u psychiatričky s ťažkými depresiami/ a tých 10 dní sa dá v nemocnici vyddržať. Do infúzii dávajú lieky na rozšírenie ciev, proti závratom a všeličo iné, čo môže pomôcť, môjmu bratovi to pomohlo. Mne nie, a to som absolvovala všeličo iné /hyperb. komoru a pod./.
    lujza.j Ja mam tebokan na 2 mes.,na vestibularne som nesla....snazim sa si to nepripustat....mne skor vadi tocenie hlavy a strata rovnovahy....obcas,to je dost neprijemne...
    kopretinka do šľaka,mne nedali žiadne infúzie........ale momentálne som asi mesiac bez hučania,konečne som sa zas po dvoch rokoch vyspala.....
      zbaliť

    Silne piskanie v uchu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.