Zavrieť

Porady

refundácia odvodov §50a

prosím Vás už sa s tým zaoberám 3 mesiace ale stále nachádzam nejaké prekážky, mzda 350-46,9(odvody zamestnanec)=303,10 takto by bola mzda ale zamestnávateľ vyplatí 46,90 odvody, ktoré potom úrad práce vráti zamestnávateľovi, takže 46,90 - zraziť 4 % odvod do ZP za zamestnanca a daň, takže VZ pre ZP zamestnanca je 396,9 , čiže mi to vychádza 350-46,9-1,87+46,90-311,72=36,41*19%=6,99 daň no a mzda 341,14 na vyplatenie ale mám problém ako zadať do výkazu ZP keďže zamestnanec platí odvod z 396,9 a zamestnávateľ z 350 prosím poradíte mi je to súrne, díky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Refundáciu do výkazu ZP nedávaš. Odvody uvádzaš tak, ako boli zrazené a odvedené. Dotáciu je potrebné zaúčtovať cez výnosy ID.
    yvica ale refundácia podlieha 4% ZP za zamestnanca, nie, veď mi to tu bolo poradané len neviem ako to urobiť? dík
    yvica vie mi s tým niekto poradiť? díky moc

    KlaudiaKK je offline (nepripojený) KlaudiaKK

    KlaudiaKK
    zdravotné poistenie platíš aj za zamestnanca aj za zamestnávateľa t.j. ak je refundácia zo mzdy 350 vo výške 46,90 tak vymeriavací základ aj pre zamestnanca aj pre zamestnávateľa je 396,90 a to uvedieš vo výkaze a to aj zaplatíš pretože tieto refundácie vstupujú do vymeriavacieho základu na zdrav.poist. t.j. do sociálnej poisťovne bude vym.základ 350 a do zdravotnej 396,90. To čo ti zaplatí úrad práce ti ide do výnosov a zaúčtuješ to cez interný doklad alebo si urobíš pohľadávku voči úradu práce na základe žiadosti o platbu §50a čo dávaš každý mesiac na preplatenie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica všade čo som čítala tak je písané že len 4 % za zamestnanca? takže vyrátam odvod 10 % za zamestnávateľa to bude jeho náklad, ktorý mu UP nepreplatí nakoľko v zmluve má, že preplatia 46,90 zM a 123,19 Zť. ale tých 46,90 je vyplatených zamestnancovi tak preto 4 % to chápem, ale prečo potom zamestnávateľ z toho musí odviesť 10 %??????? môže sa mi k tomu niekto vyjadriť?????? dík moc
    KlaudiaKK pozri čo je v aktuálnom znení §13ods.4 o zdravotnom poistení ak tam sú príspevky - refundácie podľa §50a tak z nich neodvádzaš nič ak tam nie sú - odvázdaš aj 4 % aj 10% tak to bolo stanovené keď som ja dostávala príspevok podľa §50a tiež sa mi nepáči, že ten rozdiel ide na moje triko a v podsate mi nerefundujú celé poistné ale takto to u nás chodí. . . . príspevok §50a som dostávala od 20.4.2009 tiež som zisťovala a písala kde kam, a žiadala stanoviská - inak na starej porade tu okolo § 50a bolo toho strašne veľa a aj odkazy na usmernenia z ministerstva zdravotníctva - ale takto to je : zo zvýšeného základu platíš poistné do ZP , poistné do SP platíš z pôvodnej hrubej mzdy, ten samotný príspevok §50a dáš do programu ako zvýšenie na zdravotné poistenie aby ti softvér počítal správne odvody, a zdaníš mu to ako normál lebo ani to nie je oslobodené od dane.
    Takže takto to je u nás s podporou zamestnávania . . . .
    Robím to takto aj na základe kontroly ktorú som pri poberaní príspevku mala aj z daňáku aj zo zdravotnej a dokonca ma došli pozrieť aj zo sociálnej poisťovne
    Pre istotu sa v tom ešte pohrab aby si si bola istá
    yvica ďakuje, takže mám to takto:
    350-46,90-1,87=301,23+46,90-311,32=36,81*19/100=6,99 daň, do SP HM 350 do ZP 396,90 a do mesačného prehľadu 396,90? dík
    ada159 od 01.01.2014 vstupuje tento príjem do VZ aj pre sociálnu poisťovňu
      zbaliť

    refundácia odvodov §50a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.