Zavrieť

Porady

Vie mi niekto poradiť ohľadom kachľovej peci?

V novembri mi do novostavby starý (70 r.) skúsený kachliar postavil pec z nových kachlí. Ale reklamovala som mu prácu, lebo mi dymilo spomedzi šamotiek, na ktoré mala ísť priečka a tak isto spomedzi jednotlivých kachlí.V rámci reklamácie mi medzi šamotky s pištoľou vyplnil diery kominárskym tmelom a medzi kachľami mi zatrel nejakou farbou. Celú zimu som temperovala túto stavbu, ale stále som cítila dym. Teraz, v lete, ak mám deň zatvorené všetky okná, stále cítim údeninu. Stačí prejsť okolo pece a cítim strašný smrad za údeným. Pozerala som lupou medzi jednotlivé kachle a je vidieť menšie aj väčšie póry medzi jednotlivými kachľami, Tie väčšie sú aj v rozsahu polovice kachle. Dokonca na jednom mieste vidím aj drôt. Medzi niektorými kachľami nie je vôbec hlina. Keď staval tú pec, som si istá, že použil len zmes hliny s pieskom + vodu. Na internete som našla, že sa dáva ešte portlandský cement, alebo vodné sklo. Prosím, poraďte mi,za chvíľu príde zima, a ja už bývam v tomto dome. Riešiť kúrenie v zime je už neskoro (je to jediný zdroj vykurovania, lebo plyn tu nie je). Mám dať zbúrať tú pec a dať znova postaviť, alebo sa s tým dá ešte niečo robiť?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  pmajap je offline (nepripojený) pmajap

  pmajap
  Kachľovú pec sme mali doma od nepamäti, ja mám tiež jednu v spálni a ďalšiu som kúpila staršiu rozobratú. Kachličky mi vypľňali hlinou z ktorej sa robia škridle, každý peciar vie kde sa dá zohnať, kúskami škridlí a nakoniec zamazané šamotovou hlinou. Vodné sklo vytvrdí hlinu a tá sa po vypálení láme. Veľmi dôležité u týchto pecí je komorový systém vo vnútri, ak je zle urobený pec nemá dobrý ťah. Našla som jednu príručku na stavbu kachlí, princíp je rovnaký dodnes.Podľa toho čo píšeš sú kachličky zvnútra zle vyplnené.
  P8080316.jpg  
  P8080315.jpg  
  P8080313.jpg  
  P8080314.jpg  
  1/1

  Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

  Nandrolon
  nemáte slabý ťah v komíne?
  Veď ani otvorený krb nedymí okrem podpálky...

  arizona je offline (nepripojený) arizona

  arizona
  Preboha! To kde si nasla takeho fusera?
  Pec dymit spomedzi kachlic nemoze.
  Ak aj zavady opravil kominarskym tmelom, to je iba docasne riesenie,lebo ten sa casom zosusi a rozpadne...

  To, ze pec trochu zapacha nemusi byt zavadou,materialy sa potrebuu vypalit. Skor by som sa bala tych strbin...

  Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

  Oliwa
  V tom, že bola použitá iba hlina s pieskom + voda nevidím problém. Sú to čisto prírodné materiály /o to nám šlo, keďže dvaja členovia rodiny sú alergici/ a rovnaké boli použité pri stavbe našej pece. Po jej postavení cca za 4-5 dní /majster u nás aj spával, aby nemusel dochádzať/ vyšpároval medzery medzi kachlicami a kázal nám mesiac čakať, kým sa pec dobre vysuší. Po mesiaci priešiel a prvýkrát v nej zakúril a dal nám praktické rady, ako v nej kúriť /samozrejme dobre vysušeným drevom/. Je to asi tá najefektívnejšia investícia v našom dome. Príjemné sálajúce teplo a pohľad do ohňa cez presklené dvierka, praktické využitie + vysoký preplatok z vyúčtovania plynu a následné zníženie zálohových platieb je už len bonusom, nehovoriac o kladnom dopade na jarnú či jesennú alergiu... Samozrejme, nikde nám nič nedymí... Pár krát zo začiatku, kým sme sa naučili, ako regulovať prívod vzduchu, koľko trvá, kým sa prvýkrát zohreje studený komín a ako kombinovať drevo - mäkké na založenie ohňa a potom už len tvrdé - stačí priložiť raz za 12 -24 hodín a pec je stále teplá, sálajúca či horúca...
  Naposledy upravil Oliwa : 08.08.13 at 10:00

  Vie mi niekto poradiť ohľadom kachľovej peci?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.