Zavrieť

Porady

Akú vzdialenosť od obytných domov treba dodržať pri "farme" ?

Dobrý deň,

sused má farmu myslím že normálne zaregistrovanú má tam kačice, prasce, býkov a neviem čo ešte. Existuje nejaká vyhláška kde je uvedená vzdialenosť od obytných domov ? lebo to má dosť blízko a strašne to smrdí. Všetci susedia okolo sa už sťažujú.

Ďakujem.



/// tak co poradite mi niekto ? ///
Naposledy upravil Michal.novo : 24.08.13 at 14:55
marjankaj A čo tam bolo skôr? Farma alebo tie domy?
Michal.novo domy, nemá to asi ani rok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak ju má zaregistrovanú, je to asi v súlade s územným plánom obce. Pred pár rokmi to mal v tej obci možno takmer každý, na dedine je to bežné.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    pri bytovke máme tiež domy a aj jednu farmu, kde majú sliepky, prasatá, dokonca aj koňa, ľudia nielen chovajú, ale aj pestujú a samozrejme hnoja. Vôbec, ale vôbec mi to neprekáža. Niežeby sa mi k umretiu vôňa hnoja páčila, ale to také prirodzené, mám pocit, že si niekto ešte prírodu váži. Je to super, že ľudia sa vracajú k domácemu chovu a pestovaniu. Máme plné ústa bio a neviem čoho, ale nech je to čím ďalej od nás, však?
    len tak na okraj, minule, neviem v ktorom dome ráno kikiríkal kohút kým ma nenaštvali v kancelárii, mala som veľmi dobrú náladu.

    Zasa viem pochopiť, že by bol farmár neporiadný a pravidelne nekydal a tak.
    Michal.novo domaci chov a pestovanie podporujem aj ja :P ale tak ako mas tu poslednu poznamku tak je to presne o tom nemaju vobec vykydane a fakt to az moc rozvoniava :P niekedy maju aj 30 cm hnoja pod sebou

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ale taký herbicídny alebo pesticídny postrek, to je vôňa pri močovkovaní ešte nikto nemusel nosiť ochrannú masku ale pri postrekoch je to povinné že by kvôli smradu alebo nebezpečným účinkom. Od hnoja včely nekapú
    Antea A máš to isté, že včely nekapú, čo keď?. Jednej som radila, aby si pod rajčiny dala granulovaný maštaľný hnoj a ona nato: hnoj, veď tie rajčiny budeme jesť, no tak vidíš
    pavol54 Niektorí majú predstavu že tie rastliny žijú na čistom piesku a destilovanej vode. Moja stará mama mala hrozno na záhrade a suchý záchod vo dvore , každú jeseň po zoraní záhrady vykopala pod časťou rýhy a my sme dostali kýbliky a davaj a aké bolo to hrozno, ale už tu niektorí inteligenti odpadávajú a dožila sa 92 rokov a doktora nepoznala,

    Akú vzdialenosť od obytných domov treba dodržať pri "farme" ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.