Zavrieť

Porady

Môže to byť oprava?

S.r.o. má ako hlavný príjem prenájom závodných áut a reklamných plôch na týchto autách počas rôznych rally pretekov. Teraz mám faktúru za opravu jedného auta vo výške cca 12.000 EUR bez DPH môžem do dať ako opravu? Tieto autá sa veľmi opotrebovávajú a tieto opravy sú ozaj opravami, a reálne hodnotu auta nenavýšia, ale bude to účtovne aj daňovo OK?
lianett Nie všetko, čo je nad 1.700 E je TZ. Ak je to trebárs výmena nejakého opotrebovaného dielca (napr.aj motora) ale nezvyšuje to technické parametre auta, tak by som to dala ako opravu. Autá na pretek asi lacné nebudú a k tomu zodpovedá aj cena za jeho opravu.
wiktoria ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    wiktoria ďakujem za odpoved - ja som to myslela či by mi to mohli daňováci vyhodiť, že je to vysoká suma a navyšuje hodnotu majetku - aj keď mne nenavyšuje
    Tweety ako navyšuje? upresni
    wiktoria myslela som či by mi to nemohli vyhodiť ako technické zhodnotenie. bude im stačiť vysvetlenie že je to ozaj iba oprava?
    Tweety ak sa MV nejako vylepšovalo, ide o TZ, ak to je klasická oprava(dosť ale vysoká, na to, aby to bola len oprava), tak je to náklad.
    wiktoria je to klasická oprava opotrebovaných dielov po pretekoch, aj keď vysoká.
    Dakujem veľmi pekne
    Tweety Ok,
      zbaliť

    Môže to byť oprava?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.