Zavrieť

Porady

Reklamacia vyúčtovania tepla-pokazený merač

Dobry,
chcela by som sa spytat, ci ste sa uz stretli s pripadom reklamacie vyučtovania pre pokazeny merac. Merac bol namontovany v roku 2004, ako novy. Ide o to, ze spolocenstvo prave obdrzalo od majitela bytu potrdenie od dodavatela, ze jeho merac bol vadny (ziadna ina informacia v com vada spocivala - odmontovanie12/2005) a z toho titulu majitel pozaduje celu ciastku vyuctovania za rok 2004 spat. AKO POSTUPOVAT? A AKO SPRAVIT VYUCTOVANIE ZA ROK 2005?
Dakujem.
Maja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    V prvom rade porušil svoju povinnosť, pretože bol povinný túto skutočnosť nahlásiť hneď, ako zistil, že merač nie je schopný prevádzky. Ale k vyúčtovaniu, ako ho urobiť, neviem. A tiež by ma zaujímalo, ako v takomto prípade postupovať.
    GabiZ

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    v tej vyhláške o rozpočítaní tepla v § 7 je síce ods.4:
    (4)
    Konečnému spotrebiteľovi, ktorý nemá zapojené
    pomerové
    rozdeľovače tepla alebo určenémeradlo tepla
    alebo odmietol
    umožniť vykonať ich odčítanie, alebo
    neoprávnene do nich zasahoval,
    čím spôsobil ich nesprávnu
    funkciu, alebo ich poškodil,
    určí sa spotrebná
    zložka ako
    súčin 1,5-násobok priemeru spotrebnej
    zložky na m
    2 vypočítaného z podlahovej plochy všetkých
    bytov, nebytových a
    spoločných priestorov a príslušnej
    podlahovej plochy bytu, nebytového priestoru
    a spoluvlastníckeho podielu na
    spoločných priestoroch

    konečného spotrebiteľa podľa
    vzorca

    SZ
    SZ
    S
    S
    nks ks = ⋅ ⋅15 , ,
    kde
    SZ
    nks – spotrebná zložka pre konečného
    spotrebiteľa určená
    náhradným

    výpočtom
    [Sk],
    SZ – spotrebná zložka [Sk],
    S – celková podlahová plocha bytov,
    nebytových a
    spoločných priestorov [m2],
    S
    ks – podlahová plocha bytu, nebytového
    priestoru alebo spoluvlastníckeho
    podielu na
    spoločných priestoroch

    konečného spotrebiteľa
    [m2].

    ale to mi pripadá,že to je len vtedy, ak majiteľ bytu špekuluje. Ak bol vadný merač už od výrobcu a nemeral bez vlastníkovej špekulatívnej pomoci - tak toto by malo byť asi merané "obyčajným" priemerom, nie nejakým 1,5-násobkom... ale ja by som to asi dala odsúhlasiť na zhromaždení, že takto a takto sa bude postupovať v prípade, ktorý opisuje Maja (D123). V žiadnom prípade by som mu nevratila CELU čiastku vyúčtovania za rok 2004 späť...











    Peterf je offline (nepripojený) Peterf

    Peterf
    D123
    Dobry,
    chcela by som sa spytat, ci ste sa uz stretli s pripadom reklamacie vyučtovania pre pokazeny merac. Merac bol namontovany v roku 2004, ako novy. Ide o to, ze spolocenstvo prave obdrzalo od majitela bytu potrdenie od dodavatela, ze jeho merac bol vadny (ziadna ina informacia v com vada spocivala - odmontovanie12/2005) a z toho titulu majitel pozaduje celu ciastku vyuctovania za rok 2004 spat. AKO POSTUPOVAT? A AKO SPRAVIT VYUCTOVANIE ZA ROK 2005?
    Dakujem.
    Maja
    Chlapik ma smolu na nejaku reklamaciu rozuctovania ma narok do 15dni od dorucenia rozuctovania.
    Rozhodne Vas nemoze nijakym pravnym argumentom donutit robit nove rozuctovanie 2roky do zadu.. To moze nariadit len sud.
    Ak mal vadu na meraci mal to riesit bezodkladne, a mal sa ohradit voci rozuctovaniu v danom roku..
    A rok 2005 postupujte podla platnej vyhlasky uz dole uvedenej.. Je tam presny postup ako rozuctovat naklady, ked je merac nefukcny.

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    V tomto prípade by som postupoval podľa Vyhlášky ÚRSO § 7 odst. 5., ale iba pri aktuálnom stave, nie 2 roky pozadu.

    Peterf je offline (nepripojený) Peterf

    Peterf
    svojar
    V tomto prípade by som postupoval podľa Vyhlášky ÚRSO § 7 odst. 5., ale iba pri aktuálnom stave, nie 2 roky pozadu.
    Plne suhlasim

    Reklamacia vyúčtovania tepla-pokazený merač

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.