Zavrieť

Porady

Ako vhodne vyplácať obchodných zástupcov v rámci rozbiehajúceho sa webového projektu?

Dobrý deň,
zakladám spoločnosť, ktorá sa bude venovať predaju online produktu, ktorý má svoju hodnotu, ale nevytvára žiadne náklady. Produkt chcem predávať prostredníctvom obchodných zástupcov a následne im mesačne vyplácať provízie z predaja.
Tu nastáva problém títo ľudia nemusia byť živnostníci a chcel by som vedieť akým spôsobom čo najjednoduchšie a najhospodárnejšie vyplácať províziu.
Hľadám niečo ako Google AdSense, kde sa kumulujú provízie a následne sa to vypláca.

Ďakujem za Vaše rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andrej13 je offline (nepripojený) Andrej13

    Andrej13
    existuje mnozstvo firiem, ktore takto funguju, skus si zadat do google affilate podnikanie. V podstate by som sa urcite poradil s pravnikom, ake presne znenie maju mat zmluvy a podmienky vyplacania, ale urcite si urci nejaku minimalnu hranicu. aj websupport ma provizny system.
    Ivi de LaCorke len pri affiliate je myslím potrebné aby dotyčný subjekt dol zároveň aj subjekt daňový, čiže nie FO nepodnikateľ...ale keďže sa v mojom prípade prevažne jedná o FO nepodnikateľov, tak je tento spôsob pre mňa asi nevhodný...alebo sa mýlim?
    Andrej13 tak toto neviem. potom jedine spytat sa toho pravnika.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no ale keď chceš, aby tvoj produkt predávali obchodní zástupcovia, tak sú dve cesty - buď ich i seba zamestnáš napríklad na dohodu alebo podnikajú v svojom mene a majú živnosť. So všetkým, čo to obnáša.
    napríklad: http://www.podnikajte.sk/dane-a-ucto...-adsense.xhtml

    Ako vhodne vyplácať obchodných zástupcov v rámci rozbiehajúceho sa webového projektu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.