Zavrieť

Porady

Vyzivne a trvaly pracovny pomer

Dobry den, mam otazocku tykajucu sa pravnej stranky. Sud urcil mojmu otcovi prispievat vyzivovaciu povinnost, povinost trvala kym som chodila na strednu skolu a na vysku. Vysku som z osobnych dovod nedokoncila, bola som 2mesiace evidovana na urade prace a momentalne pracujem na trvaly pracovny pomer.Otec mi stale posiela vyzivne. Co s tym?Uz nan zrejme nemam narok?Moze ho odo mna casom vymahat?Ako to mam riesit?Mam podat na zrusenie vyzivneho?S otcom nekomunikujem, nie sme v kontakte a ani sa s nim uz v zivote nechcem stretnut.Dakujem za Vase rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Uz od evidencie na UP narok na vyzivne nemas, otec od teba , kedze si plnoleta, moze ziadat vyzivne, zaplatene v case, ked si uz bola schopna sa sama zivit (co je od zanechania studia) a bude mat narok si ho vysudit.

    Ty navrh na zrusenie vyzivneho nedavas, ty oznam pisomne otcovi, ze dna xx.xx.xxxx skoncilo tvoje VS studium a od toho dna nie je povinny nadalej platit vyzivne.
    A bud rada, ak ti nenapise spat, ze mu teda vyzivne od toho casu mas vratit na ucet. Ak to urobi, musi ho vratit.

    P.S.: Peniaze od otca brat mozes, ale komunikovat s nim, to uz nie?????
    alikmalik Dakujem za rychlu odpoved, co sa tyka tej komunikacie ja som chcela aj som za nim bola osobne, ale on ma odmietol...

    Vyzivne a trvaly pracovny pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.