Zavrieť

Porady

invalidny dochodok - znizenie

Dobry den, neviem, ci som v spravnej skupine ci rubrike....potrebovala by som poradit ohladom invalidneho dochodku. Moja svokra pola na plnom invalidnom dochodku od roku 1999 v roku 2012 ju dali na ciastocny, resp. jej ubrali %....dopoculi sme sa, ze sa to nesmie robit, ze sa treba odvolat, prosim vas mate s tym niekto skusenost? vedeli by ste nam poradit? chceli by sme aby naspat mala plny invalidny dochodok, straca sa nam pred ocami....
veronikasad Zlepšil sa jej zdravotný stav ? Doložila na posudkovú komisiu výsledky všetkých lekárskych vyšetrení, potrebných pre posúdenie zdr.stavu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    A prečo by sa to nesmelo robiť? Veď aj onkologickým pacientom ak sa lepší zdravotný stav, sa percentá znižujú. Ak lekár posúdil, že došlo k zlepšeniu nálezu od minulej kontroly, tak percentá stiahol.
    cinky16 dakujem vam krasne za odpovede, nevedeli sme, ci mozu ubrat z % ak raz bol clovek na plny invalidny dochodok.... bohuzial, zdravotny stav je horsi, zachranka je sem castejsie do mesiaca ako volakedy za 10 rokov...aj napriek tomu su ubrate %...neviem, ci lekarske vysetrenia su lepsie oproti minulym, do toho ja nevidim...kazdopadne dakujeme za rady a nazory
    Katy a R samozrejeme - v rozhodnutí nájdeš - že ako má mamka postupovať, ak nesúhlasí (opravný prostriedok) .
    Ale v prvom rade treba pozrieť - prečo je vlastne to zníženie ... ?? len tak bez príčiny jej dôchodok určite neznížili!
    To máte podobne ako ja. Ja som bola skoro rok v nemocnici, vyše 30 operácií za mnou a to z dôvodu, že pán doktor ma dokaličil. Teraz po roku som bola na preposúdenie invalidného dôchodku a chcú mi ho znižiť. Dôvod? Posledný rok som nemala závažnú operáciu a to že sa mi zhoršil zdravotný stav, tak na to nepozerajú.

    invalidny dochodok - znizenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.