Zavrieť

Porady

Neplatca DPH a registracia podla paragrafu 7, IC DPH

Dobry den,

Chcel by som sa opytat ci je lepsie registrovat sa podla paragrafu 7, ked kupujem pre svoj eshop tovar zo zahranicia, z krajin EU (konkretne PL a UK) alebo staci ked ho kupujem normalne s DPH a tak si to dam do uctovnictva. Pretoze jeden dodavatel z PL mi spominal, ze oni podla zakona mozu predavat podnikatelom iba bez DPH (VAT-u). Uvazujem, ze sa zaregistrujem na danovom urade podla paragrafu 7 a vybavim si tak karticku IC DPH. Uradnik mi povedal, ze si mam pozriet zakon, ze to neni take lahke, tak si to chcem este prestudovat. Nie som pravnik, tak neviem ci z toho moc pochopim. Chcel som sa Vas, skusenejsich, opytat ci je to dobry napad, ake povinnosti mi z toho budu plynut a ci budem musiet odviest dan z nadobudnuteho tovaru ihned alebo staci na zuctovani na konci roka. S podnikanim iba zacinam a chcem sa dostat pomaly do tej nasej byrokracie. Sumy za ktore tovar nakupujem zatial nie su vysoke, pohybuju sa od 100e do 1000e max., ale to iba zatial, ked sa bude darit tak to bude snad aj viac. Zatial tomu vsetkemu moc nerozumiem a budem vdacny za vase rady. Vopred dakujem
Naposledy upravil tim18 : 30.08.13 at 18:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Pokiaľ nepredpokladáš, že za kalendárny rok dovezieš tovar v hodnote vyššej ako 13.941,45 EUR, nemusíš sa registrovať. Poľský obchodník nemá pravdu, pokiaľ mu neuvedieš svoje IČ DPH, tak Ti tovar bude predávať s poľskou DPH, tak isto, ako by si si to kúpil na súkromné účely.
    Ak by si bol registrovaný na DPH podľa §7, mal by si povinnosť mesačne podávať daňové priznanie k DPH za tovar, ktorý si v tom mesiaci doviezol a musel by si mesačne DPH k tomuto tovaru odvádzať.
    lambkin aj mňa toto prosím zaujíma, ale ja budem dovážať z Bieloruska, pani mi napísala , že to bez platenia DPH nepôjde...A ešte ako je to prosím s clom? Ďakujem za odpoveď,.
    tictac7 komentár neslúži na zdanie otázky. Riadne si zadaj novú otázku ohľadne DPH a druhú ako súvisiacu hoľadne cla (alebo opačne, to už je na Tebe).

    Neplatca DPH a registracia podla paragrafu 7, IC DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.