Zavrieť

Porady

Ohlasovacia povinnosť na daňovom úrade, sprostredkovateľská zmluva, šťudent.

Čaute, začal som si popri škole privyrábať ako fin. maklér a chcem sa spýtať, či ako študent musím platiť dane a ak áno aké.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Či budeš platiť dane, závisí od výšky tvojho príjmu. Ak finančný agent sa musíš registrovať na daňovom úrade ako platitel dane z príjmu FO, ktorý ti prideli DIČ.
    Pri zdanení príjmu si môžeš uplatniť paušálne výdavky 40 % z príjmu (max. 420€ mesačne), alebo skutočné výdavky, ak sú vyššie ako 40 % z príjmu. Rovnako ako iný daňovník si uplatníš ročnú nezd.časť základu dane.
    Ak so spracovaním účtovníctva a daňového priznania nemáš žiadne skúsenosti, zver ho účtovníčke.

    Súčasne je potrebné v zdr.poisťovni sa prihlásiť ako SZČO. Vzhľadom k tomu, že ako študent si poistenec štátu, môžeš si určiť vymeriavací základ nula (do 31.12.2014) a preddavky na zdr.poistenie neplatíš. Nedoplatok - v závislosti od výšky základu dane - doplatíš v ročnom zúčtovaní zdr.poistenia za rok 2013 a 2014.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mafiusso Ďakujem, no chcel by som sa ešte opýtať, kedy mi vzniká povinnosť platiť dane, aký ročný príjem by som musel prekročiť
    veronikasad Keď tvoj základ dane (príjmy znížené o výdavky) prekročí ročnp nezd.časť základu dane (3735,84€). 19 % daň zaplatíš len zo sumy, prevyšujúcej NČZD. Ak si však mal v priebehu roka nejjaké brigády na dohodu, do príjmu sa započítavajú aj tieto sumy - uvádzaš ich v daň.priznaní ako príjem z § 5.
    mafiusso Ešte by som sa chcel opýtať jednu vec aké sú pokuty v prípade, že som nesplnil dobu v ktorej som mal nahlásiť daňovému(tých 30 dní) a zdravotnej tých 8 dní.
      zbaliť

    Ohlasovacia povinnosť na daňovom úrade, sprostredkovateľská zmluva, šťudent.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.