Zavrieť

Porady

Prekrocenie rychlosti v obci....

Ahojte, satala sa mi taka vec ze akurat ked som vchdzala do obce vsimla som si ze merali rychlost, jeden policajt bol za radarom a druhy riesil akurat jedneho vodica. Moja rychlost bola asi 65 az 70km/h ...Nevidela som ze by sa ma chcelii zastavit ani nic ine, tak som pokracovala v jazde dalej... Teraz neviem, ci sa to bude este dako riesit dalej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    neviem či si zachytila zmenu v zákone ... teraz stačí foto dopravného priestupku ... výsledok merania príde držiteľovi vozidla poštou aj s číslom účtu, na ktorý treba pokutu uhradiť
    draik Foto síce stačí, ale objektívna zodpovednosť sa v praxi nerozbehla. Nemajú systém na automatické vyhľadávanie držiteľov auta a vytlačenie listu so šekom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač ...hehehehe......
    Majáky sú majáky ...
    Mňa už lapali chlapci .
    Ale šlo iba o kontrolu v noci ...dokonca ma upozornili , že nech si hmlovky vypnem ....
    Slušňáááci chlapci to boli ...
    Stefan2005 ... a čo si mal hmlu pred očami, že si hmlovky používal?
    misoft Nááá, na čiernych pozor dával.... (aby si fáro nezašpinil)....
      zbaliť

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... bez ohľadu nato, či merajú, či nie, či si ich všimla a či nie, do obce sa vchádza predpísanou rýchlosťou...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Pišta ,Ty si nepevný ...????
    Mimo obce môže jak ďábel ??? ....čistý ja , minule ma namerali a aj lapili ...
    ...cca 145 km/h....odľahčil som bugiľár ...
    Stefan2005 ... sa ti to ide keď máš také fáro... 145 km/h...
    marjankaj No o 60 km/hod prekročiť môžeš za 650 €. Nad 60 km/hod si ťa predvolajú. Veď takýmto predsa nebudú brať vodičáky. Na tých čo jazdia podľa predpisov veľa nezarobia.
    buchač ...išlo aj rýchlejšie....odskúšané.....

    Čo som mal mašinu pred časom , to už bola ale iná káva ...
    Nechválim sa , ale som skúšal , koľko dá ...
    Pri 220 - ke som dal dole nohu z pedála , neriskoval som radšej ...
      zbaliť

    Lucy121 je offline (nepripojený) Lucy121

    Lucy121
    Možno ťa nemal ešte zameranú, možno zameriaval auto za tebou...alebo mali na radari nastavenú vyššiu rýchlosť ako presnú 50-tku...najpravdepodobnejšie je, že ďalej sa to už riešiť nebude, ak by ťa namerali, vyriešili by ťa hneď na mieste, je to istý výsledok.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Pri vjazde do obcí bývajú nainštalované tabule s akou rýchlosťou ideš -sú presné, tak si mrkni čo ukazuje tvoj rýchlomer a čo tabuľa moje osobné ukazuje cca 55, tabuľa 50, prekročiť môžem o cca 5 km, takže ak som išiel cez meraný úsek podľa môjho rýchlomeru cca 59-60 tak ma ešte nikdy nezobrali aj keď ma práve merali, Podstatné je vedieť akú deltu(odchýľku v presnosti) má tvoj rýchlomer, a nemusíš stresovať a na druhej strane príliš pomalou rýchlosťou brzdiť plynulosť cestnej premávky
    misoft Tabule - ako kde, niekde ani tabule s názvom obce nie sú....... inak ani tie info tabule nie sú presné - sú len informačné - tolerancia je u nich cca 5-10% (čo je už dosť!). Tie, čo sú namontované v dedinách, majú síce CE certifikáty, ale elektrotechnickej časti, žiadny ciachovací certifikát nemajú.
    pavol54 Dušan budem ti trocha oponovať. Každý druhý rok musím mať overený tachograf na nákladnom vozidle, to znamená že(aj ten má svoju chybu) že testované rýchlosti zodpovedajú po celej škále stupnice od 0 do 120 km a keď prechádzam okolo týchto elektronických tabúľ tak rýchlosť na tabuli a na tachografe je identická, takže oba merače majú asi rovnakú chybu,

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vravíš , že jeden poliš bol za ramerom ???
    Aká bola v tej obci povolená rýchlosť ???
    Nie vždy je to automaticky 50 km/h ....

    Ak by to považoval za prekročenie , tak Ťa okamžite stopne ...
    Takže pravdepodobne si neprekročila rýchlosť až tak veľmi , bolo to v tej tolerancii - minimálne prekročenie , tak to nepovažoval za veľký priestupok ...
    Možno mal aj dobrú náladu ....

    Ono to je tak .
    Chlapci to majú podelené .
    Jeden meria a odstavuje nabok ...a aj keby bolo vodičov viac , tak stíha v pohode a vodiči budú stáť v šóre jak za socíku na mäso , na to udelenie pokuty .
    Minule ma stopli ... jeden meral , druhý ma riešil a ďaľší čakali na resumé .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j ked na trojnožke, že vedia zamerať viac aut....ak jedno- kukerom/pištolou/iba jedno....
    misoft a bol ten prístroj certifikovaný - nebol? - strčte si to niekam!!!!
    pavol54 stavme sa že sa to nespýtaš !!!!!
      zbaliť

    Prekrocenie rychlosti v obci....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.