Zavrieť

Porady

Inv. dochodca a úrad práce

Musí sa čiastočný inv. dôchodca ktorý teraz nastupuje na VŠ ohlásiť na úrade práce že pokračuje v príprave na povolanie aby zaňho platil zdravotné poistenie štát? Rodičia už na dieťa nedostávajú žiadne prídavky ani daňový bonus. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    a načo by sa tam ohlasoval ??
    Keď už - tak si treba v ZP splniť povinnosť - ale to už hádam aj spavil predtým (rozhodnutie o ID)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    asterix174 inv. dôchodok mám od 18 rokov, žiadne rozhodnutie o inv. dochodku som na ZP nenosil. Ale tak na UP netreba, zdravotné platia automaticky?
    Katy a R treba na ZP to rozhodnutie .. a doteraz bol v evidencii na UPSVaR - a toto dokladoval na ZP?
    asterix174 dochodok mam od 18 rokov, doteraz som študoval na SŠ, teraz mam 20 a idem na VŠ a neviem ako to bude so zdrav. poistením, kto ho za mna platí ked sa neprihlásim že pokračujem v štúdiu.
    Katy a R myslím, že podľa správnosti by si mal doložiť, že si aj aj - teda aj študent aj ID. V každom prípade tam dolož ten ID - vtedy je za teba platiteľom štát - a keď aj skončíš, resp prerušíš štúdium, nebudeš mať problém so ZP
    a napr ak by aj bolo treba platiť poistné z nejakých dôvodov ?? (čo ak vyhráš) - tak máš potom polovičnú sadzbu!
      zbaliť

    Inv. dochodca a úrad práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.