Zavrieť

Porady

zákon o spolocenstve bytov a nebytovych priestorov, ked mám zatepleny obchod, preco musím prispievat na zateplenie obytnej casti,

Vlastním obchod pod obytnym blokom, mám vlastrnu strechu, vlastné obvodové múri, medzi obytnou cástou je 3m rozdiel, pravidelne som robil údrzbu i rekonstrukciu i zateplenie vlastného obchodu, od spolocnosti berem len studenú vodu, ostatné elektriku, kuremie, teplu vodu vsetko mám vlastné vedenie, nepouzívám spolocné cásti bloku. Teraz obyvatelia zalozili nové spolocenstvo, lebo mienia zateplovat a rekonstruovat ich cást, odomna ziadaju podla spoluvlastníckého podielu rovnaku ciastku podla m2-ho ako keby mi robili i moj obchod, majú nato právo.
Naposledy upravil zolotan : 20.09.13 at 14:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Trocha riadne na hlavu padnuté! Tak ako to vlastne je?

    Máš obchod, nebytový priestor pod bytovým domom? A oni sú ti strecha? Či nie?

    Každý najprv sa o svoje hľadí na ostatných ohľad nebere. Na spoločné sa každý vysere ...

    Nie, dom, spoločenstvo ľudí to tam bolo je stále! Či aj bude? Si jeho súčasťou?

    Nie že žiadajú, a či majú na to právo, je to tvoja povinnosť!!!

    Leda, že by nebolo niečo v súlade s týmto zákonom, alebo by v rozpore bolo.

    Čítaj, môžeš aj myslieť, čo, či nie?

    http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...52434380,d.bGE
    zolotan Ano by to bolo mojou povinnostou, ale kde bolo spolocenstvo 20 rokov ked som ja svoj obchod opravoval, urobil rekonstrukciu, izoloval som strechu, prerobil som kurenie, zateploval som svoj obchod, teraz ja mám prispievat na lajdákov.
    sito Ale predsa ten dom mal vždy nejakého vlastníka, nejakú správu domu, aj za komunistov. Časy sa menia, zákony tiež. A ľudia, tiež ... na zvery. Kto im verí?

    Vždy boli nejaké pravidla, dohodnuté, schválené.

    Ty si o tom nevedel? Ani to kde máš v čom svoj nebytový priestor, obchod?

    A zmluvu o prevode, prípadne kúpe máš, toho priestoru? Tam by mohli byť dohodnuté tie pravidlá. Tu si prečítaj, tiež. Dobre!

    zákon o spolocenstve bytov a nebytovych priestorov, ked mám zatepleny obchod, preco musím prispievat na zateplenie obytnej casti,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.